"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
RMK nõukogu valis uueks esimeheks Randel Läntsi (0)
25. mai 2021
Randel Länts. Foto: Scanpix

“Ühiskonna ootused RMK-le on viimase 5–6 aastaga muutunud, mistõttu meil on kohustus neile ootustele vastata nii metsamajandamisel kui ka suhtlemisel kohalike inimestega. Esimehena pean oluliseks, et riigitulundusasutusena oleks RMK avatud ja koostööle orienteeritud ning siinjuures tuleb kindlasti pöörata tähelepanu kohalike kaasamiseks kodulähedaste metsade majandamisel,” ütles Randel Länts.

Teisipäeval kogunenud Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu valis uueks esimeheks ettevõtja Randel Läntsi ja aseesimeheks Eesti Maaülikooli metsakasvatuse ja metsaökoloogia professori Hardi Tulluse.

Lisaks otsustas nõukogu teha ettepaneku maksta dividendidena riigieelarvesse enam kui 33,4 miljonit eurot vastavalt 2021.–2025. aastate riigieelarve strateegiale, teatas RMK.

RMK nõukogusse kuuluvad lisaks mainitud esimeestele riigikogu otsusega nimetatud Yoko Alender ja Mihhail Korb, keskkonnaministeeriumi esindaja Margit Martinson, majandus- ja kommunikatsiooni­ministeeriumi esindaja Ando Leppiman, rahandusministeeriumi esindaja Merike Saks ning keskkonnaministri ettepanekul nimetatud asjatundjad Ülo Needo ja Mihkel Undrest.

RMK hoole all on ligi 30 protsenti kogu Eestimaast, seal asub 47 protsenti Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.