"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Tallinna kiirabi värbab vaktsineeritud töötajaid (0)
25. mai 2021
Tallinna kiirabi värbab 20-25 uut töötajat, tingimusel, et lisaks erialase pädevusele oleksid nad ka COVID-19 vastu vaktsineeritud. Foto: Ilja Matusihis

“Me kohtume 1. juunil kõigi nende töötajatega, kellel on kriteeriumid täitmata ja selgitame välja, mille taga see seisab. Nemad saavad aru, miks meie soovime, et töötajad oleksid vaktsineeritud ja meie tahame mõista, millised on nende takistused vaktsineerimise teel,” selgitas Tallinna kiirabi juht Raul Adlas. 

Tallinna kiirabi värbab 20-25 uut töötajat, kes on juba vaktsineeritud  – kes pole veel vaktsineeritud ja vajavad mõtlemisaega või on põhimõtteliselt koroonavaktsiini vastu, nendega kohtub juhtkond 1. juunil. Adlas ütles Postimehele, et aprilli lõpus vaktsineerimata töötajatest on osad tänaseks vaktsiinisüsti saanud. Nendega, kes vajavad veel mõtlemisaega või on täiesti koroonavaktsiini vastu, on kavas kohtuda, vahendab BNS.  

Tema sõnul värbab kiirabi ka 20-25 uut töötajat, kelle otsingud peaksid lõppema sellel nädalal. Ta lisas, et tööle võetakse vaktsineeritud töötajaid.

29. aprillil saatis Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas oma vaktsineerimata töötajatele hoiatuse, et kui nad 17. maiks end vaktsineerida ei lase, on tööandjal õigus tööleping nende töökohale sobimatuse tõttu üles öelda.

Adlas ootas 17. mai õhtuks oma alluvatelt vaktsiinipassi esitamist ehk tõendit selle kohta, et nad on lasknud end vaktsineerida – vastasel korral ei näe ta võimalust, et töösuhe saaks jätkuda.
16. mail teatas osa kiirabi töötajaid, kes süsti ei taha, et soovivad kindlasti ametis jätkata ja on valmis pöörduma kohtusse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.