Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
VIDEO! Piritale rajatakse 25-meetrine välibassein (0)
25. mai 2021

Pirita jõele rajatakse välibassein, mis valmib juba jaanipäevaks. Basseini külastamine saab olema avatud kõigile huvilistele ning seda tasuta. 

Juba paar nädalat on Pirital käinud kibe töö, et soojemate ilmade saabudes linlastele puhta sisenemisega ja turvalist välibasseini avada. Hetkel tegeletakse ala puhastamise ja süvendamisega.

“Suurem osa, mis sellest jõe põhjast tuleb, on kalameeste tamiilid, mis alguses raskendasid muda välja pumpamist,” selgitas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Need takistused on tänaseks ületatud ja tehnika saab jõe süvendamisega ideaalselt hakkama.”

Välibasseinis saab supelda suvel, kuid ka külmemal ajal talisuplust harrastada. Tegemist on ka omamoodi taastamisprojektiga, kuna Pirita jõel on aegade jooksul olnud mitu väliujulat, kus on toimunud ka võistlusi.

“Me üritame taastada Pirita kunagist au ja uhkust,” sõnas projekti algataja Pirita spordikeskuse direktor Priit Aunroos. “Kunagi Eesti ajal oli siin isegi mitmeid basseine, millest viimane ehitati 1935. aastal, kui siia kerkis Kalevi väliujula. Kui paljud tallinlased teavad, et Pirita rannas saab käia ujumas, siis nüüd tahame ka Pirita jõele samasuguse võimaluse luua.”

Veel nõukogude aja alguses oli bassein siin kasutuses, kuid ajahammas on oma töö teinud ning mälestuseks on jäänud vaid vanad puitvaiad kalda ääres. Värske ujula kerkib värskele platvormile ning ootab külalisi juba kuu pärast.
“Loodame, et suve alguseks on ujula valmis ja pakub inimestele rõõmu ja meelelahutust,” lisas Liinat.

Pirita jõe väliujula pikkuseks on kavandatud 25 ja laiuseks 10 meetrit ning selle rajamine läheb maksma 80 000 eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.