"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
VIDEO! Iga kuues täiskasvanu on lapsena kogenud väärkohtlemist (0)
27. mai 2021
Mari-Liis Mänd.

“Seal ongi näiteks juhtumid, kus kasuisa on kuritarvitanud tütarlast, kui tüdruk oli 12-14 aastane ja nüüd täisealiseks saanuna on neiul tekkinud tugevad suitsidaalsed mõtted,” tõi näite Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna ekspert Virve Kass.

Iga kuues täiskasvanu on lapsena kogenud mingit sorti seksuaalset väärkohtlemist, näitab sotsiaalkindlustusameti värske uuring, millest ühtlasi tuli ka väga selgelt välja, et lapsena seksuaalset väärkohtlemist kogenud inimestel on täiskasvanueas pea alati ka mingidki vaimse tervise häired.

Vaid 33% neist väärkoheldutest julges üldse toona toimunust kellelegi rääkida. Täna on lastel õnneks rohkem võimalusi enda muret jagada. Lasteabist, kuhu saab pöörduda nii veebis kui ka telefonil 116 111, otsis eelmisel aastal abi kokku 10 000 mures olnut.

“Need lapsed, kes ise meie poole pöörduvad on enamasti teismeeas. On tõesti situatsioone, kus laps annab teada, et teda on väärkoheldud või temaga on halvasti käitutud,” tõdeb Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna ennetusteenuste juht Mari-Liis Mänd.

Pea kolmandik lasteabi pöördumistest on sedavõrd kriitilised, et info on antud edasi häirekeskusele ja lastekaitse töötajale. Õnneks ülejäänud mured olnud leebema sisuga, kuid siiski.. helistanud lapsed on enamjaolt oma murega üksi võidelnud. Tuleval teisipäeval, 1. juunil tähistatakse rahvusvaheliselt lastekaitse päeva. See on päev, mil ideaalis pööratakse üle maailma tähelepanu laste heaolule.

“Esimesel juunil kõigile lastele ja teismelistele kuni vanuseni 19 eluaastat tasuta sissepääs Tallinna Linnamuuseumisse ja selle filiaalidesse, botaanikaaeda ja ka loomaaeda,” ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.  

Lastekaitse päevaks on kavandatud kõigis neis asutustes ka lõbus meelelahutusprogramm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.