"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna linn ei tõsta huvikoolide õppetasusid VIDEO! Märt Sults: kärpimine oleks tähendanud krahhi (0)
27. mai 2021
Märt Sults.

“See oleks tähendanud krahhi, seal ei ole mitte midagi seletada,” lausus Tallinna Kunstikooli direktor Märt Sults. “Kui huvihariduse toetus võetakse 50 protsenti maha, siis seda võib teha ilma igasuguse empaatiavõimeta, ilma tulevikunägemuseta inimene, kes saab võtta laste ja mitteformaalse hariduse pealt raha ära kokkuhoiu jaoks.”

Kärped huvihariduses kuni 50 protsenti tähendavad eelkõige huviringide õppemaksu tõusu, mis aga seaks paljud lapsevanemad valiku ette, kas maksta edasi oma lapse huvihariduse eest või mitte.

Tallinna Kunstikooli tegevustes osaleb ligikaudu 500 õpilast, võimalikud kärped tõstaksid õppemaksu praeguselt 40 eurolt 60 euroni kuus, mis direktori Märt Sultsi sõnul oleks paljudele peredele vastuvõetamatu.

Tallinnas on munitsipaalhuvikoole 10, kus õpib kokku üle 8900 lapse, lisaks on veel 15 000 last, kes osalevad üldhariduskoolides pakutavates linna finantseeritud huviringides.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul jääb Tallinnal kärpe korral riigilt saamata 640 000 eurot, kuid linn leiab selle raha enda vahenditest.

“Ka lastevanemate jaoks, kellel on rohkem kui üks laps peres, tähendab see, et huviringi hind võib kasvada päris korralikult. Ja me otsustasime, et see hind jääb samaks kõikjal ja teist aastat järjest huviringide hinnad ei tõuse,”  selgitas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Tallinn jätkab ka erahuvikoolide toetamist. Sel aastal sai linnalt toetust 23 erahuvikooli summas 175 000 eurot.

Eelmisel aastal sai toetust 20 erahuvikooli summas 142 500 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.