"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita aiakontserdisarja avab Helin-Mari Arder Kvartett (0)
28. mai 2021
Helin-Mari Arder

2. juunil algab Pirita aiakontsertide sari. Kullese 5 koduaias Pirita-Kosel kuuleb kogu suve igal kolmapäeval eri stiilis muusikat. Kokku toimub 13 kontserti.

„On saanud toredaks traditsiooniks, et Pirita suve juurde kuuluvad ka aiakontserdid. Kord nädalas kolmapäeva õhtul algusega kell 19 tasub sammud seada Pirita-Kosele. Kullese 5 koduaed kutsub veetma üht mõnusat õhtut koos hea muusikaga,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta täpsustas, et aiakontserdid toimuvad tänavu kolmandat korda ja kinnitas, et iga aastaga on need üha rohkem publikut toonud.

Aiakontsertide eestvedaja on Pirita kogukonnaaktivist Aivar Nurmik, kelle koduaia laval esinevad eri stiile viljelevad muusikud.

Kontserdisarja avab 2. juunil kell 19 Helin-Mari Arder Kvartett. Suvealguse kontserdil kõlavad nii originaallooming, eesti autorite teosed kui ka laulud maailma muusikavaramust.

Kolme kuu jooksul kuuleb rokki, bluusi, džässi, kantrit, eri rahvaste laule ja lauldakse nii eesti, inglise, võro kui ka isegi kreeka keeles. Muusikat jagub igale maitsele ja eale, võib kaasa laulda ja tantsugi keerutada.

Korraldaja palub tulla kontserdile jalgsi või jalgratta või tõuksiga. Rattad saab kontserdi ajaks jätta rattahoidjasse. Autoga tulijad peavad sõiduki jätma kaugemale, näiteks Kose tee äärde. Samuti soovitab ta võtta kaasa istumiseks oma (matka)tooli.

9. juunil esinevad Kullese 5 aias Marko Matvere ja Peep Raun. 16. juuni õhtul kõlab aialaval muusika, mille hing on viiekümnendates aastates. Sekka mõni moodsam lugu – esinevad Kirsipuu, Kasesalu & Beatband. Jaanipäevanädala kontsert toimub erandkorras teisipäeval. 22. juuni õhtul annavad kontserdi Kaidi Soosaar ja Robirohi. Juunikuu viimane muusikaõhtu tuleb Tõnu Aare & Apelsiniga.

Juulikuu kolmapäevaõhtuid sisustavad Emil Rutiku Blues Band, Toomas & Inge Lunge ja Tõnu Raadik, Pärnu suupilliklubi Piccolo ja kreeka muusika ansambel Zorbas.

Augustikuus esinevad Estonian Dixieland Band, Hilised Ärkajad ja Trio Naturale. Aiakontserdisarjale panevad 25. augustil punkti Hanna-Liina Võsa ja Marek Talts.

Pileteid saab soetada veebis ticketline.ee või osta kohapeal. Pileti hind 10 eurot. Rohkem infot Pirita kontserdid Facebookist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.