"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Prokurör Sirje Merilo: ootasin Kuusiku asjas teistsugust otsust (0)
28. mai 2021
Rene Suurkaev

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo märkis pärast Marti Kuusiku õigeksmõistvat kohtuotsust, et ta ootas kohtult teistsugust lahendit, vahendas BNS Postimeest.

“Kui kohtuotsus sellisel kujul jõustub, siis ma võin tunnistada, et olen pettunud,” ütles Merilo. Ta toonitas, et kui kohtuotsus selliselt jõustub, siis tulevikus võib tekkida nii politseil kui ka prokuratuuril kiusatus sellised kriminaalasjad lihtsalt ära lõpetada. 

Kohus leidis Marti Kuusiku süüasjas, et täiesti õigusvastane oli prokuratuuri poolt 2. mai 2019. aastal jälitustoiming.

Prokuröri sõnul oli kohe kui võimalik vägivaldsus avalikuks sai, infomassiiv väga suur ning prokuratuuri eesmärk on alati mõelda ennekõike sellele, et kannatanut kaitsta. 

“Tulenevalt sellest, et jääb kanda suur vastutus, kuidas ohver saaks ennast kaitsa või siis on alust arvata, et kannatanut hakatakse survestama,” selgitas prokurör. Ta lisas, et jälitustoimingutest ei antud kohtule üle ühtegi tõendit. 

Viru maakohus mõistis reedel endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku perevägivalla süüasjas õigeks. Kuusiku suhtes alustati kriminaalmenetlust 2019. aasta 29. aprillil tema kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla kahtluse uurimiseks.

BNS-i andmetel taotles prokurör Sirje Merilo märtsis toimunud kohtuvaidluses Kuusiku süüdimõistmist kehalise väärkohtlemise süüdistuses ning talle tingimisi vangistuse mõistmist. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.