"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tavapärasest väiksem: reedel saab alguse kirjandusfestival HeadRead (0)
28. mai 2021
Fotograaf Dmitri Kotjuh. Foto: Scanpix

Kirjandusfestival HeadRead toimub tänavu reedest pühapäevani ehk tavapärase ligi nädalapikkuse festivali asemel pandeemiaohu tõttu vaid kolmepäevasena.

Kuna festival on lühem, on ka tänavuse festivali programm tavapärasest märgatavalt väiksem, edastas korraldaja. Ka toimuvad kõik festivali ettevõtmised turvalisuse huvides õues, Tallinna linnaruumis, ning gruppide suuruse piiramiseks on vaja sündmustele eelnevalt registreeruda. Kõik festivali HeadRead sündmused on tasuta.
 
Kirjandusfestival avatakse reedel kell 15 Tammsaare pargis, kus on üleval Dmitri Kotjuhi fotonäitus festivali väliskülalistest läbi aastate. Sõna saavad festivali korraldajad Krista Kaer ja Jan Kaus ning Igor Kotjuh vestleb näituse autori, fotograaf Dmitri Kotjuhiga. Samal näitusel toimuvad 30. mail ringkäigud, kus festivali eestvedajad räägivad oma elamustest, mis seonduvad näitusel näha olevate kirjanikega. Näitus on Tammsaare pargis avatud käesoleva nädala lõpust ja seda saab külastada kuni festivali lõpuni.

Reedesse mahuvad ka Adam Culleni ja Øyvind Rangøy mereteemaline luulekava „Kolm sõlme” Noblessneris ning Kriszta Tóthi kava ungari rahvajuttudest „Kus isegi linnud ei käi..” Ungari Kultuuri Instituudi õuel.

Laupäeval võib Kalamaja pargis kuulata Jan Kausi mõtisklust-loengut „Pargid ja aiad kirjanduses”. Sama päeval saavad alguse kirjanduslikud jalutuskäigud vanalinnas Elle-Mari Talivee ja Josef Katsi juhtimisel.

Pühapäeval räägivad Vabamu õue juures pargis kirjandusteadlane Eneken Laanes ja ajaloolane David Vseviov kirjandusest mineviku vangis. Jätkuvad ka ka kirjanduslikud jalutuskäigud vanalinnas.

Esmakordse ettevõtmisena korraldab HeadRead sel aastal kirjandusliku peitusorienteerumise „Leia kirjanik”. Kõigil kolmel päeval on Tallinna linnaruumist võimalik leida üles meie nimekaid kirjanikke, neilt raamatuid või autogrammi küsida. Kaasa löövad Maarja Kangro, Indrek Koff, Eda Ahi, Kadri Hinrikus, Ilmar Tomusk, Jaanus Vaiksoo, P. I. Filimonov ja Jüri Kolk, kuid nimekiri võib veel täieneda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.