"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Selgusid ühiskondliku vastutuse parimad tegijad (0)
29. mai 2021
zip.news/Pilt on illustratiivne

Vastutustundliku ettevõtluse foorum koostöös partneritega tunnustas 13. korda ettevõtteid, avalikke organisatsioone ja mittetulundusühinguid, kes teadvustavad ja mõõdavad oma tegevuse mõju ühiskonnale – esmakordselt raamistasid indeksit ka kestliku arengu eesmärgid.

“Hea ülevaate saime indeksi tulemustest finants- ning energiasektorist, kuna hindamises osales oluline osa turul tegutsevatest ettevõtetest,” ütles hindamiskomisjoni juht Merili Vares. “Tore on ka see, et võrreldes rahvusvaheliste ettevõtetega on ka kohalikud tegijad jõudsalt arenenud ning eelkõige ollakse enda jaoks avastanud looduskeskkonna mõju ja eesmärgid. Siinkohal on põhjuseks kindlasti ühiskonnas kasvav trend kliimamuutustele ning jäätmeprobleemidele tähelepanu pöörata.”

Indeksi küsimustikku täiendatakse igal aastal, et selles kajastuksid ka ühiskonnas hetkel aktuaalsed teemad. Tänavust indeksimetoodikat uuendati koostöös Taani vastutustundliku ettevõtluse juhtivkonsultantidega ettevõttest SDGLead.

“Taanit on korduvalt ka riigina tunnustatud kui vastutustundliku ettevõtluse liidrit. Rahvusvaheline koostöö on inspireeriv ja väärtuslik Eesti ettevõtlusmaastiku mõtestamisel. Ettevõtetele tähendab see ühtlasi laiemaid teadmisi ekspordi, investeeringute kaasamise ja koostöösuhete arengu perspektiivist” märkis vastutustundliku ettevõtluse foorumi tegevjuht Kristiina Esop. 

“Mikro- ja väikeste ettevõtete puhul paistis silma sihikindlus ning tahe olla vastutustundlik juba ärimudelist lähtuvalt. Keskmiste ning suurte ettevõtete puhul on meil turul mitu rahvusvahelisse gruppi kuuluvat ettevõtet, neil on vastutustundliku ettevõtluse teema emapiimaga kaasa antud ning tore on näha, et püütakse järjest paremini seda kohalikul turul lahti mõtestada,” lisas hindamiskomisjoni juht Vares. 

Vastutustundliku ettevõtluse indeksi pronks-, hõbe- ja kuldtaseme märgist on 13 aasta jooksul antud välja mitmesajale ettevõttele. Sel aastal osales indeksis kokku 63 ettevõtet, kellest 53 said uue märgise . Märgis väljastatakse kaheks aastaks. 

Indeksi metoodika on spetsiaalselt koostöös rahvusvaheliste ekspertidega indeksi tarbeks välja arendatud, järgides ÜRO Global Compacti põhimõtteid, ESG hindamisraamistikke ning ÜRO kestliku arengu eesmärke. Indeksi täitmisel vastasid organisatsioonid valikvastustega 55 küsimusele kolmes kategoorias, nagu valitsemine, kliima ja keskkond ning ühiskond ja sotsiaalne keskkond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.