"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vormsil hukkunuga avarii põhjustanud mees pandi vangi (0)
30. mai 2021
Rene Suurkaev

Pärnu maakohus mõistis vangi mehe, kes põhjustas mullu detsembri alguses Vormsil kaassõitja surmaga lõppenud liiklusõnnetuse, vahendas BNS.

Kohus tunnistas 41-aastase Rauli süüdi raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse põhjustamises ja karistas teda kuueaastase vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendati kohe ühe kolmandiku võrra ning tema lõplikuks karistuseks kujunes nelja-aastane vanglakaristus. 

Süüdistuse järgi sõitis alkoholijoobes Raul mullu 6. detsembril kella 16.20 paiku vastava kategooria juhtimisõigust omamata Lääne maakonnas Vormsi vallas Suuremõisa külas Vormsi ringtee 6. kilomeetril endale kuuluva kaubikuga Ford Transit kurvis teelt välja ja kaubik paiskus vastu puud.

Rauli kõrval istunud 50-aastane naine sai raskelt vigastada ja suri kohapeal.

Rauli kaitsja vaidlustas Pärnu maakohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kuid ringkonnakohus pidas kaebust põhjendamatuks ning jättis selle läbivaatamata, mistõttu maakohtu otsus jõustus.

Rauli karistusaega arvestatakse tema kinnipidamisest mullu 6. detsembril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.