"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
HERMAKÜLA: Sõidan rattaga nii tööle kui ka linna peale asju ajama (0)
31. mai 2021
Ilja Matusihis

“Soomes, Rootsis ja Taanis liigutakse jalgrattaga palju, ilmselt tasuks nende kogemusi järgida,” arutles teleajakirjanik ja koolitaja Hannes Hermaküla. “Ise eelistan rattaga sõita tööle ja linna peale asju ajama, aga teen ka päris palju jalgrattatrenni. Olgugi et kesklinnas on rattaga päris keeruline sõita.”

Ta sõnas, et kergliiklusteel on sõita paraku mõneti ohtlik. “Seal liiguvad väikesed lapsed, koerad ja eakad. Rattatrenni teen tavaliselt ümber Tallinna väiksematel kergliiklusteedel, kus liiklemist vähem.”


“Kui on vilets ilm, sõidan muidugi autoga. Ja siis ka, kui on vaja kuhugi ülikonnaga ilmuda. Suuremaks võistluseks valmistudes treenin jalgrattaga maanteelgi, kuid autojuhid ei pruugi tajuda, kuidas lähedasel möödasõidul tuulepuhmakas ratturile mõjub,” lisas ta.


“Liikluse rahustamiseks sisse seatud auto- või ummikumaks võib ainult trotsi tekitada. Igasugune sund ja piirangud võivad mõjuda vastupidiselt,” ütles Hermküla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.