"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kohus karistas alaealisi sõidutanud juhilubadeta meest 20 päeva pikkuse arestiga (0)
31. mai 2021
Rene Suurkaev

Kohus karistas Kohtla-Järvel alaealisi sõidutanud meest, kes püüdis politseinike eest põgeneda, 20 päeva pikkuse arestiga, vahendas BNS.

Viru maakohus mõistis 23-aastasele mehele peatumismärguande eiramise, varakahjuga avarii põhjustamise ja juhtimisõiguseta juhtimise eest karistuseks 20 arestipäeva. Lisaks konfiskeeris kohus  sõiduauto Mitsubishi Colt, millega liiklusrikkumine toime pandi. Selgus, et selle sõiduki oli mees soetanud endale samal päeval, mil ta 29. mail rikkumisega ka politsei huviorbiiti sattus. Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Politseipatrull sai laupäeval kella 19 ajal teate, et Kohtla-Järve poole liigub Mitsubishi Colt, milles kamp alaealisi. Kümmekond minutit hiljem jõudis patrull autoni, ent selle juht eiras peatumismärguannet ning jätkas sõitu Peeri küla suunas kiirusel esiti kuni 130 km/h ja tehes manöövreid kohati kiirusel ligi 100 km/h. Sõiduki peatamiseks kaaluti ka sundpeatamist, ent ohutuse tagamiseks sellest loobuti. Mitsubishi juht jätkas sõitu ning põrkas põgenedes kaks korda kokku patrullautoga.

Pärast teistkordset kokkupõrget paiskus sõiduauto Mitsubishi üle äärekivi haljasalale. Roolis olnud mees püüdis politsei eest joostes põgeneda, kuid politseinikud pidasid ta kinni.

„Roolis istus 23-aastane mees, kes on politseile varasemast tuttav. Mees oli kaine, kuid tal puudub juhtimisõigus. Peale tema oli autos neli alaealist: kaks 16-aastast noormeest ning 15- ja 17-aastane neiu,“ sõnas Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant. Noortest kolm olid kained ja üks tarvitanud alkoholi. Alaealised anti üle vanematele ja alkoholijoobes noorele koostati protokoll.

Sündmuskohale jõudnud kiirabi vaatas noored üle ja keegi vigastada ei saanud. 23-aastase mehe juhitud Mitsubishi ja patrullauto Škoda said rammimise tagajärjel kahjustada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.