"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Lastekaitsepäeval saab loomaaias draakonite värvilisi leeke järele teha (0)
31. mai 2021

“Pauku me ei tee, sest oleme loomade keskel,“ rääkis Tallinna Loomaaia loodushariduse spetsialist Karmel Ritson. „Keemilisi katseid aga teeme küll ja tegelikult kõik katsed seostame loomadega. Räägime just põnevaid lugusid, kuidas näiteks osade loomade jaoks on udu väga oluline. Teeme ise ka kuivjääga udu ja räägime natuke draakonitest ning sellest kuidas draakonid ehk müütilised olendid leeke sülgavad. Proovime ka ise huvitavaid värvilisi leeke järgi teha.”

Teisipäeval lastekaitsepäeval on Lastemuuseumi Miiamilla avatud tasuta kõigile lastele. Samuti ka kõik teised Tallinna Linnamuuseumi filiaalid ning ka Tallinna Loomaaed, kus teisipäeval päev läbi toimub igasuguseid põnevaid viktoriine, meisterdamisi ja etendusi lastele. Kohapeal on ka teadusteater, kus lapsed saavad näha põnevaid keemilisi katsetusi.

Kes mõnda aega loomaaias käinud pole, siis teadke, et sealsel ööekspositsioonil pesitseb ka kaks uut ja nunnut loomaliiki – Aafrikast pärit suurte silmade ja pikkade kõrvadega väikesed primaadid Senegali Galagod ning vihmametsadest pärit pisikest pesukaru meenutavad kiskjalised Kinkažud.

Nüüdseks on ka kõik loomaaia siseruumid külastajatele avatud, välja arvatud suur troopikamaja, kus elavad koroonaviirusest ohustatud inimahvid. (nende kahe liigi kohta on mul videod mälupulgal)

Esimesel juunil on lastele ja noortele avatud samuti tasuta Botaanikaaia uksed. Seal saavad lapsed osaleda põneval aaretejahil ning õppida lõhna ja maitse järgi tundma erinevaid maitsetaimi.

Muide praegu, kui kevad on meil veidi hilinenud, on Tallinna Botaanikaaias väga ilus õitsev ja lõhnav aeg.

“Praegu on väga palju õitsejaid,“ ütles Tallinna Botaanikaaia metoodik Krista Kaur. „Kindlasti magnooliad on väga eksootilised meie põhjamaa inimesele. Praegu nad õitsevad päris ilusti. Neid tasub ka nuusutada, saab lõhnaelamuse. Isegi tulbid veel õitsevad ja ka nartsissid. Kes tahab näha midagi ilusat ja värvilist, siis tasub tulla. Kindlasti ka lõhnad – kui te jalutate meie aias, siis on ka need lõhnad päris hurmavad.”  

Peale kõige selle toimub lastekaitsepäeval ka Tallinna lasteaedade laulupidu, mis tänavu leiab aset juba teist korda. 

“Esimest korda toimus see  kolm aastat tagasi. Siis said kõikide lasteaedade õpetajad kokku Vabaduse Väljakul ja laulsid kõik koos. See oli vägev vaatepilt. Kahjuks jällegi sellel aastal ei ole seda võimalik piirangute tõttu korraldada, aga otsustati, et sellel aastatl tehakse seda virtuaalselt. Kõik lasteaedade lapsed laulavad oma lasteaias, see võetakse linti ning sellest tuleb ilus film,” sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Laulupeo salvestust saab näha Vabaduse väljaku ekraanilt 1. juunil algusega kell 11.11.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.