"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
PUHKUS LINNAS Külastajaid ootavad toidualleed ja soodsad hotellid (0)
31. mai 2021
Rene Suurkaev

Tallinnas võib suvise restoranide nädala ajal einestada parimates restoranides ning Tallinn Cardiga tasuta aega veeta enam kui 40 muuseumis.

18. ja 19. juunil ootab lauluväljakul huvilisi suur Tallinna toidutänav. Tänavatoite igale maitsele pakuvad Baltimaade, Soome ja Rootsi tegijad, kes täidavad lauluväljaku 500-meetrise peaallee. Tutvuda saab viimaste trendidega tänavatoidus. Müügil on nt burgerid, poke bowlid ja Itaalia jäätis. Valitakse ka parim tänavatoit. Lauluväljaku merepoolses osas saab kuulata esinejaid ning diskorite etteasteid. Lapsi ootab töötubade ja mängude ala ning suur Tivoli lõbustuspark.
Külastajad saavad ka ise kokkade abiga tänavatoitu valmistada. Sissepääs festivalile maksab 2 eurot. Tutvu sündmusega SIIN.

Raha jääb siia

See sündmus on osa laiemast turunduskampaaniast, kus linn meelitab puhkajaid oma aega soodsalt ka Tallinnas veetma. Kuna välisreisile minna on veel tülikas ning kohalikud ettevõtjad on koroonakriisis kannatada saanud, korraldas Tallinn ettevõtjate seas küsitluse, et teada saada, millist toetust nad linnalt ootavad. Sealt tuli välja, et firmad soovivad linna abi turundamisel.
Nüüd käivitaski Tallinn suvise siseturu kampaania turismi elavdamiseks kriisi ajal. Eestlastele suunatud kampaania kestab ligi kolm kuud. Selle jooksul aitab linn esile tõsta kogupere atraktsioone, muuseume, söögikohti ning majutust. Eesmärgiks on pakkuda kohalikele põnevat avastamist meie oma pealinnas.

“Eesti inimesed viivad igal aastal Eestist välja 800 miljonit eurot, mis läheb teistele turismipiirkondadele,” ütles abilinnapea Aivar Riisalu. “Kui me suudaksime poole sellest üle Eesti eri majutusasutuste, lõbustusasutuste ja atraktsioonide vahel ära jagada, siis oleme tegelikult päästnud oma turismimajandust päris korralikult. Tallinn tahab, et tal oleks siin selge roll.”

Juuni algusest algab nt koostöö 22 Tallinna hotelliga, kes pakuvad kahe nädala vältel majutust “3 ööd 2 hinnaga”. “Üheskoos on ikka parem neid asju teha kui nii, et igaüks oma mäe otsas pusib,” ütles Go Hotel Shnelli tegevjuht Alver Pupart. “Pigem kõik jooksevad puhkama teistesse kuurortlinnadesse, aga praegu on kohalikel suurepärane võimalus tulla keset suve Tallinnat avastama. See tasub ära, sest meil ruumi on ja hinnad on soodsamad kui Tartus, Pärnus või kuskil mujal populaarses kohas. Kes ei taha seal trügida, kasutagu seda Tallinna kampaaniat ära.”

Lisaks kingib linn omalt poolt majutujale 24 tunni Tallinn Cardi, mis tagab tasuta sissepääsu enam kui 40 muuseumisse. Samuti saab kaardiga tasuta sõita linna ühistranspordis ning soodustusi eri poodides, restoranides jm. Ühe täiskasvanu kaardiga saab kaasa võtta kuni kaks alla seitsmeaastast last.
11.-17. juunini saab Tallinna restoranide nädala raames külastada soodushinnaga parimaid linna söögikohti. Avatud on veel toidutänavaid ja kavas on mitmeid üritusi. Jälgi SIIN.

Rongisõit saarel
Kindlasti tasub suvel külastada Tallinna kolme suuremat meresaart – Aegnat, Naissaart ja Pranglit –, kuhu laevasõit kestab umbes tunni. Kõik saari saab külastada nii omapäi kui ka giidiga, samuti võib saartega tutvust teha rattasadulast või veoautokastist, Naissaarel isegi rongivagunist. Kõigil saartel leidub ka ööbimis- ja einestamiskohti. Aegnale pääsemiseks vaata laevade sõidugraafikut veeteed.com , info saare kohta www.tallinn.ee/aegna.
Kogu info Naissaare kohta ekskursioonidest kultuurisündmusteni ning eri alustega saarele pääsemise võimalusteni, ka Aegna ja Prangli tuurid vt. www.sunlines.eu Infot Naissaare vaatamisväärsuste, matkaradade ja muu praktilise kohta leiad naissaar.ee.

Prangli sõiduinfo www.tuuleliinid.ee , privaatreisi tellimiseks www.pranglireisid.ee
Tallinna turism on koroonapandeemia tõttu saanud kõige rohkem kannatada, kuna peamine sissetulek tuli just välismaa turistidelt, kelle külastuste arv 2020. aastal langes 65%. Olukorda võivad päästa Eesti ja miks mitte ka Tallinna enda elanikud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.