"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Vitsur: tänavused majandusväljavaated on küllalt head (0)
31. mai 2021
Svetlana Aleksejeva

Presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul ei saa esimese kvartali majanduskasvust küll veel kaugeleulatuvaid järeldusi teha, ent tänavused väljavaated on tema hinnangul siiski küllalt head, vahendas BNS.

Statistikaamet teatas, et sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5,4 protsenti. Jooksevhindades moodustas SKP 6,9 miljardit eurot. “Ei saa öelda, et sellist 5,4 protsendi suurust majanduskasvu võis arvata. Seda osa SKP-st, mis seotud kaudsete maksude laekumisega pole ju kuigi kerge ette tajuda. Kuid praegu polnud prognoosimine üldse kerge,” ütles Vitsur.

Ta tõi välja, et 19 suuremast majandusvaldkonnast olid miinuses üheksa valdkonda. “Sealhulgas ka seesugused, mida inimesed peamiselt majanduseks peavad: tööstuslik tootmine, põllumajandus, ehitus. Plussis aga kõik muu: kaubandus, ITK, finantsala, tervishoid, avalik haldus, haridus ja nii edasi,” märkis ta.

“Olukord oli mõnevõrra ebaharilik kuid seejuures täiesti loogiline ja näitas esiteks seda, et kasutuselevõetud toetusmeetmetel oli SKP kasvule selge mõju, aga teiseks ka seda, et SKP kasvunumbritest majanduse käekäigu kohta piisava ülevaate saamine võib olla  kohati üsna keerukas ja täiendavat informatsiooni vajav ettevõtmine,” nentis Vitsur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.