"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Omavalitsustele laekus mais ligi 114,5 miljonit eurot tulumaksu (0)
01. juuni 2021

Maksu- ja tolliamet (MTA) eraldas tänavu mais kohalikele omavalitsustele (KOV) kokku ligi 114,5 miljonit eurot üksikisiku tulumaksu, mida on 9,4 protsenti enam kui mullu samal ajal, vahendas BNS.

Mais eraldas amet enim üksikisiku tulumaksu Tallinna linnale, kus maksutulu kasvas aastaga 10,3 protsenti ligikaudu 44,7 miljoni euroni, selgub MTA andmetest. Viie kuuga kokku on Tallinna linnale eraldatud 214,5 miljonit eurot tulumaksu ehk 6,7 protsenti enam kui aasta varem. 

Tartu linna tulumaksulaekumine oli mais üle 8,3 miljoni euro, mida on 12,1 protsenti mullusest rohkem. Aasta algusest on MTA Tartu linnale eraldanud 40,4 miljonit eurot, mida on 7,7 protsenti enam kui möödunud aastal. 

Pärnu tulumaksulaekumine kasvas mais mullusega võrreldes 10,8 protsendi võrra 3,6 miljoni euroni. Viie kuu laekumine oli üle 17,5 miljoni euro, mida on 6,3 protsenti enam kui mullu.

Narva linnale eraldas MTA mais ligi 2,6 miljonit eurot, mida on 0,7 protsenti rohkem kui aasta varem. Viie kuu jooksul on linna tulumaksulaekumine langenud 1,8 protsenti ligi 12,7 miljonile eurole.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.