"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
KORTERIÜHISTUTE TOETAMINE VIDEO! Eha Võrk: korteriühistud, võtke linna abi vastu! (0)
02. juuni 2021

“Koostöös Tallinna linna elanikega on linn muutunud iga aastaga rohelisemaks,  kaunimaks ja  turvalisemaks. Üheks võimaluseks oma kodu ümberust ilusamaks ja turvalisemaks muuta on läbi korteriühistutele mõeldud toetuste,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Võrk ütles, et Tallinna linna suur osa elanikkonnast elab kortermajades ja seetõttu on korteriühistud linnale olulised partnerid. Enamikke toetustest on abilinnapea sõnul võimalik veel taotleda kuni aasta lõpuni või ettenähtud toetussummade lõppemiseni .

Abimeetmeid on mitmeid

“Meetme “Fassaadid korda” jaoks on eelarves 300 000 eurot ja tänaseks on seda kasutanud juba 14 korteriühistut; projekti “Roheline õu” jaoks on eelarves 40 000 eurot ja tänaseks on seda võimalust kasutanud juba 51 korteritühistut,” loetles Eha Võrk.

“Hoovid korda” – taotluste tähtaeg on küll selleks aastaks juba selja taga, ent abilinnapea sõnul on praegu õige aeg valmistada ette uusi projekte, mida alates tuleva aasta 1. jaanuarist juba esitada saab.

“Selleks oli linnaeelarves 776 000 eurot ja kokku taotles ja sai seda toetust 111 korteriühistut,” märkis Võrk.

“Oluline on ka nõukogude ajal ehitatud elamute jaoks eraldatud rõdude ja varikatuste audit, mida on taotlenud 19 korteriühistut. Tuleohutuse toetus on samuti väga populaarne ja mõeldud korteriühistutele, kes on saanud ettekirjutusi ja ettekirjutuste täitmiseks – selle jaoks on linn eraldanud 200 000 eurot ja praeguseks on toetust taotlenud 16 korteriühistut.”

Võrgu sõnul esitasid korteriühistud eelmisel aastal linnale palve koolitustoetuse taastamiseks, ent huvi selle vastu on olnud ootamatult leige.

“Koolitustoetuste jaoks on olemas 18 000 eurot, aga paraku on seda seni taotlenud ainult kaks ühistut. Kutsun üles ühistute juhte aktiivsemad olema ja võimalusi ära kasutama,” soovitas abilinnapea.

Uued kogukonnaaiad Mustmäel ja Õismäel

“Kuna praegu on õues suvekuu ja meie siin kliimavöötmes kasutame iga viimast kui võimalust aiapidamiseks nii maal kui linnas, siis on väga palju populaarsust kogunud lisaks Rohelise Õue toetuse  kasutamisele ka linna aia pidamine,” tõdes Võrk.

Abilinnapea sõnul loodi esimene kogukonnaaed linnas juba 2011. aastal. „Tallinna linna rahalist toetust saadi projektile eelmisel ja sel aastal,“ lausus ta. „Kokku on tänaseks kogukonnaaedu juba 19 ja neis tegutseb aktiivselt üle 600 inimese. Kogukonnaaedade rajamiseks on tänaseks rahalise toetuse taotlusvoorud lõppenud, aga kõik need kogukonnaaiad ootavad linnaelanikke aktiivselt kaasa lööma. Võib öelda, et tänaseks on igas linnaosas olemas kogukonnaaed.”

Võrk ütles, et linnavalitsus otsustas saata volikogule kinnitamiseks otsuse, millega eraldab linn tasuta maad kahe uue kogukonnaaia rajamiseks. „Nendeks on Kännu Kuke aed Mustamäel ja Õismäe aed Õismäel,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.