"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Gustav Adolfi Gümnaasium peab 390. juubelit ootamatutes paikades (0)
02. juuni 2021
Gustav Adolfi Gümnaasium. Foto: Gustav Adolfi Gümnaasium

Eesti vanima järjepidevalt tegutseva haridusasutuse juubelipidustused saavad alguse kooli asutamise päeval 6. juunil. Mitmete ürituste seas kuvatakse kooli seinale 1600 õpilasest ja õpetajast piltkollaaž.

1631. aastast alates katkematult haridust andnud kooli juhi Henrik Salumi sõnutsi tähistatakse üleriigilist kultuurisündmust väärikalt ja nähtavalt.

Tallinna linnapildis teeb GAG ennast nähtavaks mitmetes üsna ootamatutes paikades: linna ühistransport saab GAG lipuehtesse, vanalinnas Suur-Kloostri ja Väike-Kloostri tänava koolihoonete akendel on avatud fotorännak erinevate ajastute kooliellu, linnarahvas saab kaasa pidutseda, tellides endale Gustav Cafest eritellimusel Gustav Adolfi Gümnaasiumile pühendatud kujundusega tort, 1600 õpilasest ja õpetajast valmib monumentaalne piltkollaaž, mis kaunistab GAG õppehoonete fassaade ja Tallinna sadamaalal asuva Explorer ärimaja ekraanseina.

Vaatamata erilisele ajale, jätkub GAG vilistlaste traditsioon koguneda riigikorrast, nädalapäevast või ilmast sõltumata 6. juuni õhtul kell 6. Seekord tähistavad vilistlased kooli juubelit virtuaalaktusega, täpsem info kooli kodulehel ja Facebookis.

Samal ajal oodatakse kõiki huvilisi tähistama Gustav Adolfi Gümnaasiumi sünnipäeva ja saatma nendest hetkedest fotojäädvustusi aadressile 390@gag.ee, millest sünnib pildigalerii.

Kooli 390. aastapäeva tähistamine kulmineerub novembrikuus erinevate sündmustega: Gustav Adolfi päev, ajaloo- ja hariduskonverents “Gustav Adolfi Gümnaasium – eile, täna, homme” ja kooli 390. aastapäevale pühendatud filmi esilinastus.

Gustav Adolfi Gümnaasium, mille 1631. aastal asutas Rootsi kuningas Gustav II Adolf, on nüüdseks järjepidevalt tegutsenud 390 aastat. Kool on olnud tunnistajaks murrangulistele sündmustele läbi sajandite – sõjad, võimu- ja riigikorra vahetused, õppekeele muutused. Kool on ka kõige keerulisemad ajad üle elanud ning asutamisest alates pole õppetöö kordagi katkenud.

Lisaks olulisele kohale Eesti hariduselus on koolil suur osa riigi spordi-, teadus- ja kultuuriloos. Gustav Adolfi Gümnaasiumis trükiti esimene eestikeelne piibel, koolist on võrsunud 19 akadeemikut väga erinevatelt erialadelt astronoomidest ning füüsikutest keeleteadlasteni, Gustav Adolfi Gümnaasiumi poisid ning õpetajad võitlesid koos teistega Vabadussõjas välja Eesti Vabariigi iseseisvuse, koolis pandi alus ka Eesti korvpalli ajaloole. Gustav Adolfi Gümnaasiumi vilistlaste hulka kuuluvad paljud tuntud ja tunnustatud riigi- ning kultuuritegelased, teadlased, ettevõtjad, sportlased ning teiste elualade tipptegijad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.