"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Lasnamäe rattatee ühendatakse kesklinnaga (0)
03. juuni 2021
Foto Mats Õun

Tallinn osaleb Euroopa Regionaalarengu Fondi projektis, mille raames valmib ülejärgmiseks aastaks Lasnamäed ja kesklinna ühendav 2,5 kilomeetri pikkune kergliiklustee lõik. Projekti kogumaksumus on 1,5 miljonit eurot, millest välistoetus on 1,27 miljonit eurot.

Euroopa Regionaalarengu Fondi välisprojekti „Lasnamäe rattatee ühendus kesklinnaga“ (Valge tn – J. Smuuli tee – Liikuri tn ning Tondiraba pargi ühendustee) tulemusel ühendatakse omavahel Lasnamäe ja Kesklinna linnaosad ühtsesse kergliiklusteede võrgustikku. Projekti teisel etapil on planeeritud rajada Valge tänava ühendus Kadrioru pargiga.

Uue 2,5 kilomeetri pikkuse lõigu rajamisel eraldatakse autod ja jalgsi/jalgrattaga liikujad, et luua võimalus kergliiklejate ohutumaks liiklemiseks,. Ühtlasi luuakse puhtam, keskkonnahoidlikum, turvalisem ja atraktiivsem linnakeskkond.

Tallinna linnavolikogu linnamajanduskomisjoni liikme Maria Jufereva-Skuratovski sõnul on tegemist olulise ja kauaoodatud projektiga, mis parandab Lasnamäe elanike heaolu, tervist ja sportimisvõimalusi. „Meie eesmärgiks on, et Tallinnas oleks kõigil võimalik kiiresti ja mugavalt liikuda. Kergliiklusteede võrgustiku järjepidev arendamine, milles on arvestatud kohalike elanike soove ja nõuandeid, muudab linnakeskkonna kergliiklejatele üha mugavamaks ja ohutumaks,“ lisas ta.

Volikogu liige Mart Kallas leiab samuti, et muust liiklusest eraldiseisva kergliiklustee rajamine Lasnamäelt kesklinna on positiivne. „Kindlasti tuleb suurt tähelepanu pöörata auto- ja kergliiklusteede ristmikele. Need on ohukohad, kus tihtipeale on tunne, et liikluseeskirjade täitmine on ainult autojuhtide mure, kuid nende järgimist ootaks ka teistelt. Selle positiivse plaani juures jääb aga mulje, et linnavalitsusel puudub tervikpilt rattateede arendamise osas. Näiteks sõiduradade arvelt kesklinna kavandatavad ajutised kergliiklusteed on minu hinnangul vale otsus nii jalgratturite kui autojuhtide seisukohalt,“ ütles Kallas. Kergliiklustee projekt valmib kavade kohaselt selle aasta novembriks. Projekti koostamisse kaasatakse maastikuarhitekt tervikliku ruumi kujundamiseks, mis tõstaks projekteeritava tee ruumilist väärtust, looks eriilmelisi keskkondi. Jalg- ja jalgrattatee äärde kavandatakse linnamööblit ning kasutatakse erinevaid looduslikku elurikkust tõstvaid maastikulahendusi

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.