"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Lauri: digitaliseeritus annab korruptsiooni ennetamisel kindla eelise (0)
03. juuni 2021
Mats Õun

„Läbipaistvus on üks peamisi korruptsiooni vastaseid tegureid. Mõõdupuu seisneb selles, kui palju teavet on inimestele kättesaadav ja millistel tingimustel,“ ütles justiitsminister Maris Lauri.

Lauri ütles ÜRO Peaassamblee korruptsioonivastasel eriistungil, et digitaliseeritus annab korruptsiooni ennetamisel kindla eelise, vahendas BNS.

ÜRO Peaassamblee korruptsioonivastasel eriistungil võeti vastu poliitiline deklaratsioon, millega kinnitati ühist kavatsust tõhustada rahvusvahelist koostööd korruptsioonivastases võitluses, teatas justiitsministeeriumi pressiesindaja. Videosõnavõtuga üles astunud Lauri tõi esile tehnoloogiliste lahenduste potentsiaali läbipaistvuse ja usalduse suurendamisel ja seeläbi erinevate korruptsiooniriskide ennetamisel.

“Eestis usume me kindlalt eelistesse, mida digitaaliseruv ühiskond endaga kaasa toob. Näiteid, kuidas IT-lahendused läbipaistvust suurendada aitavad, meil jagub,“ rõhutas ta.

Veel on Lauri sõnul korruptsiooni ennetamisel oluliseks faktoriks inimeste usaldus ja kõrged ootused oma riigi suhtes. „Mida rohkem usaldatakse institutsioone, näiteks poliitikuid, kohtusüsteemi ja politseid, seda rängem hukkamõist korruptsiooni ilmsiks tulekul järgneb. Usaldavatel inimestel on institutsioonide suhtes ka kõrgemad ootused, mistõttu moraalinormide rikkumist nende esindajate poolt pannakse kiivamalt tähele,“ lisas justiitsminister.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.