"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Sel suvel võõrustab Kadrioru staadion kahte suurvõistlust (0)
03. juuni 2021
Mats Õun

U20 kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused toimuvad Tallinnas Kadrioru staadionil 15.-18. juulil 2021. Nädal aega enne seda viiakse sealsamas läbi U23 võistlused, millest Norra ootamatult loobus.

Üritus toob Eestisse üle 1500 osaleja ja korraldamisega seotud isiku. Osalejaid on loomulikult ka Eestist. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul selles olukorras kus me oleme olnud viimased 15 kuud on suurema spordi või kultuuriga seotud ürituse läbiviimine seotud suurte poliitiliste emotsioonidega nii meie elanike kui ka osalejatele.  

U20 ja U23 on tegelikult kergejõustiku suurimad võistlused sellel aastal. Mitutuhat inimest tulevad Tallinna, mistõttu Terviseamet jälgib pingsalt, mida need inimesed kaasa toovad.

Belobrovtsev ütles, et spordimaailmas on testimise protsess ja kontrollid täpselt paigas. „Selles mõttes ma siin suurt riski ei näe. Nad elavad ju tegelikult oma sportlikus mullis,“ lausus ta.

Belobrovtsevi sõnul toob võistluse korraldamine kasu majandusele, sest tulijad kulutavad ju siin raha.

„Võistlused on väga hea reklaam linnale,“ lausus ta. „Paljuski tänu sellele, et Tallinnal ja Eesti Kergejõustikuliidul on Euroopas väga positiivne maine, saimegi veel lisaks U23 võistluse korraldamise endale. Meid tuntakse, meie maine on kõrge ning iga selline üritus lisab väärtust sellele mainele. Ja eks me oskame neid üritusi ka.“  

Kadrioru staadionil lõpevad praegu parandustööd harjutusväljakul. Samuti uuendati inventari – see kõik läks miljon eurot maksma. 

„Tahame, et Kadrioru staadion saaks terviklikult renoveeritud, aga seda küsimust üritame koos riigiga lahendada, sest need summad on veidi teistsugused. Loodame, et riik tuleb appi,“ ütles abilinnapea. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.