"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Tallinna kiirabi juhtkond kohtub vaktsineerimata töötajatega (0)
03. juuni 2021
Albert Truuväärt

Tallinna kiirabi juht Raul Adlas ütles, et aprilli lõpus vaktsineerimata töötajatest osa on tänaseks vaktsiinisüsti saanud.

Tallinna kiirabi alustas 1. juunist vaktsineerimata töötajate konsultatsioonidega – teisipäeval räägiti ühe töötajaga, kes koroonavaktsiini saada ei soovi, vahendas BNS Postimeest. 

Nendega, kes pole veel vaktsineeritud ja vajavad mõtlemisaega või on põhimõtteliselt koroonavaktsiini vastu, kohtutakse alates 1. juunist. «Kohtume nende töötajatega ükshaaval, sest tegemist on ikkagi personaalsete küsimustega,» lausus Adlas ja selgitas, et kiirabi on edastanud töötajatele info, et kiirabis saavad töötada vaid vaktsineeritud inimesed.

Ta lisas, et tööandja on tegelikult andnud kõikidele vaktsineerimata inimestele mõtlemisaega. Veel on ka võimalus, et töötaja on juba teise tööandja juures end vaktsineerinud, kuid ei ole veel edastanud kõiki dokumente. «Juhul kui nad on täiesti vaktsineerimise vastased, siis meil on õigus tööleping üles öelda,» toonitas Adlas.

1. juunil kohtuti ühe töötajaga, kes jäi vaktsiini asjus tööandjatega eriarvamusele. «Eile oli töötaja selle otsusega nõus, et me võime lepingu üles öelda,» täiendas Adlas kolmapäeval.

25. aprillil alustas Tallinna kiirabi 20–25 uue, juba vaktsineeritud töötaja värbamist. Praeguseks on juures juba kolm kiirabirühma, neid koolitatakse ning need alustavad tööd uuel nädalal. 15. mai seisuga olid Tallinna kiirabis vaktsineerimisega lood märksa paremad kui Eesti meedikute seas tervikuna: 525 töötajast on end vaktsineerida lasknud 95 protsenti. Eestis keskmiselt oli vaktsineeritud 78,9 protsenti tervishoiutöötajatest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.