"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
“Tervise teerajad” keskendub tervislikule toidule ning laste probleemsele käitumisele (0)
03. juuni 2021

Juuni teine nädal jätkub Kadaka Konverentside sarjas “Tervise teerajad” 8. juunil ökoloogi Marian Nummerti õpitoaga tervisliku toidu kasvatamisest ning 10. juunil koolitaja Ivica Mägi loenguga laste probleemsest käitumisest.

“Oleme “Tervise teeradade” sarjas palju pööranud tähelepanu erinevatele tervislikkuse viisidele, aga seekord vaatame spetsialistide soovitustest sammu võrra kaugemale ehk toidu kasvatamise juurde,” tutvustas koolituste koordinaator Leelo Lehtla eelolevat. “Teiseks keskendume juunis jätkuvalt vaimse heaolu teemadele, kuid lastekaitsepäevast inspireeritult just laste emotsioonidele ja probleemidele. Koos Ivica Mägiga on need teemad käsitletud sobivalt nii lapsevanematele kui pedagoogidele.”

Palju räägitakse mitmekülgsest dieedist ning jagatakse soovitusi, mida oma menüüsse kaasama peaks, et püsida terve. Ometi ei räägita eriti sellest, milline mõju on toidu kasvatamise viisidel selle tervislikkusele. On suur vahe, kas enamik meie igapäevasest toidulauast pärineb pottidest aknalaudadel, maakodude kasvuhoonetest või suurtelt monokultuursetelt põldudelt. Millest alustada, et oma aed muuta loodussõbralikuks paigaks, ning kuidas valida ja väärtustada loodusega kooskõlas kasvanud toitu, jagab Marian Nummert 8. juunil kõikide huvilistega.

Marian Nummert julgustab permakultuuri eetika järgi avastama viise, kuidas ühteaegu hoolida nii loodusest, inimestest kui tulevikust. Ta on hariduselt ökoloog ja jurist, südame poolest elurikkuse ja metsikuse armastaja. Umbes 10 aastat on Marian tegelenud oma maakodus monokultuursete põldude vahel elurikkuse oaasi loomisega permakultuuri võtmes, koolitajana on ta inimeste ees seisnud juba 6 aastat. Mariani sihiks on aidata inimestel märgata enese ümber loodust ja selle tarkust. 

10. juunil võtame koostöös Ivica Mägi Autismikooliga fookusesse laste emotsionaalse maailma mõistmise ja probleemse käitumise. Läbi praktiliste näidete ja kogemuslugude vaadeldakse probleemseid olukordi ja nende võimalikke lahendusi. Lähemalt selgitatakse emotsioonide ja käitumise seost ning uuritakse, kuidas lapsed oma emotsioone väljendavad.

Koolitaja Ivica Mägi on tegelenud autismi ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirete (ATH) valdkonna uurimise ning arendamisega üle 10 aasta. Ta on Põhja-Eesti Autismi Liidu ja Ivica Mägi Autismikooli asutajaliige. Ivica on sotsiaalteaduste magister ja on läbinud hulganisti erinevat täiend- ning kogemusõpet pereteraapia, psühholoogia, kogemusnõustamise, erivajadustega inimeste toetamise, hariduse juhtimise vallas Eestis ja välisriikides. Oma töös on ta pühendunud, et Eestis oleks ATH/autistlikel lastel, peredel ja nendega töötavatel spetsialistidel igakülgne toetus ja abi olemas nii sotsiaal- kui haridussfääris. 

Mõlemad üritused toimuvad nii kohapeal kui veebiülekandena ja eesti keeles. Registreeruda saab Fientas (https://fienta.com/et/o/4995) ning Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu). Koolitussari “Tervise teerajad” aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Hooaja lõpetab Vaikuseminutitega koostöös toimuv töötuba meelerahu ja kohaloleku tehnikatest (Malle Rajangu, 16.06).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.