"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO: Lohesurfar Kristiin Oja: Tallinnas on lohesurfi harrastamiseks suurepärased tingimused (0)
03. juuni 2021

“Tallinnas on lohesurfi harrastamiseks suurepärased tingimused. Ma olen palju reisinud ja maailmas ei ole väga palju kohti, kus sa saad tulla viie minuti kaugusel kesklinnast ja surfata,” rääkis lohesurfar ja surfi instruktor Kristiin Oja. 

Tallinnas on ideaalsed  tingimused lohesurfi harrastamiseks kolmes eri linnaosas – Pirital, Kakumäe rannas ning  Põhja-Tallinnas Stroomi rannas ja Paljassaares.

Pea igal aastal tekib Tallinnasse juurde mõni uus lohesurfi kool, hetkel tegutseb pealinnas kokku kaheksa kooli.  Kristiin Oja, kes asutas 2016 aastal oma lohesurfi kooli “Surftown”, ütles, et sel aastal on huvi koolituste vastu rekordiliselt suur olnud. “Inimesed ei saa reisida, otsitakse hästi palju välitegevusi, millega tegelemine ei sõltu sellest, kas on koroona või mitte. Lohesurfi on võimalik ka täiesti üksinda harrastada,” ütles Oja.

Lohesurfareid lummab selle ala juures kõige enam adrenaliin, seiklused, positiivsed emotsioonid ja  vabaduse tunne. “Lohesurfi juures võlub mind kõige rohkem, et sa tunnetad looduse jõudu –  tuule tugevust ning saad sõita ja hüpata,” ütles lohesurfi instruktor Madis Kaljur.

Oja sõnul hakkas talle lohesurf nii meeldima, et tegi koolitaja paberid ära. „See koolitaja paber oli ühtlasi minu jaoks võimalus minna välismaale reisima,” lisas ta.

Lohesurfi õppimist alustatakse teooriast. Esimese asjana peale teooriat õpitakse selgeks lohe lennutamine, peale seda laua peale saamine ning seejärel tekib juba ka tuulest arusaamine.

“Lohesurfi võiksid tulla proovima kõik inimesed, seal ei ole vanusepiirangut. Ka füüsiliselt ei pea olema mingit kindlat valmidust. Inimesed tihtipeale arvavad, et see on palju raskem, kuid tegelikult see ei ole üldse nii raske,” ütles Kaljur. 

“Kõik on võimalik, kui inimene tahab, siis ta kindlasti saab hakkama,“ rääkis lohesurfar Andrei Petrov. „Kui inimene tahab lohesurfi proovida ja õppida, siis ma soovitan kindlasti leida endale instruktor. Ei tasu üksinda minna ja mõelda seda, et ise saab hakkama. See on vale.”

Oja sõnul tasub kindlasti alustada koolituselt. „Ma tean, et tuhin on sees, kuid kohe ei tasu varustust ostma minna. Esmalt tasub pidada nõu oma koolitajaga. Õige varustus aitab sul palju kiiremini areneda. Ja lõpuks tuleb lihtsalt käia ja tuult püüda,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.