"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
G7 riikide rahandusministrid: globaalse tulumaksumiinimumi kokkulepe on käeulatuses (0)
04. juuni 2021
Pixabay

“Üle nelja aasta on Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania töötanud koos, et luua rahvusvaheline maksusüsteem, mis sobiks 21. sajandisse. See on olnud käänuline saaga, kuid nüüd on aeg kokkuleppele jõuda,” sõnasid ministrid G7 kohtumise eel Londonis. 

Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania rahandusministrid andsid läbi The Guardiani selge sõnumi, et käes on kriitiline hetk panna piir maksude vältimisele ning kehtestada kindlad reeglid maailma suurimate ettevõtete maksustamiseks, vahendas BNS. Rahandusministrid arutavad uut maksusüsteemi Londonis toimuval kahepäevasel G7 kohtumisel, mil on suur tõenäosus jõuda konkreetse leppe sõlmimiseni.

Ettevõtete maksustamise leping vähendaks rahvusvaheliste korporatsioonide võimet suunata kasumit madalate maksudega riikidesse. Tehnoloogiahiiglased nagu Google, Facebook ja Amazon peaksid seetõttu maksma rohkem makse riikides, kus nad oma teenust müüvad. Lisaks soovib USA kehtestada ülemaailmseks tulumaksu miinimummääraks 15 protsenti.

Läbimurre Londoni kohtumisel võib hoogustada laiemaid rahvusvahelisi kokkuleppeid ka Hiina, India ja Brasiiliaga. “Me võtame kohustuse jõuda uue rahvusvahelise maksusüsteemiga ühise positsioonini juba sellel reedel toimuval kohtumisel Londonis,” lubasid G7 rahandusministrid. “Me oleme enesekindlad, et see annab vajaliku impulsse, mida on vaja, et jõuda globaalse kokkuleppeni G20 kohtumisel juulis Veneetsias.

G7 on suurte tööstusriikide ühendus, kuhu kuuluvad Saksamaa, USA, Itaalia, Prantsusmaa, Kanada, Suurbritannia ja Jaapan. Ettevõtete maksustamine on USA presidendi Joe Bideni administratsiooni initsiatiiv.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.