"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinna lennujaama reisijate arv oli maikuus üheksa kuu suurim (0)
04. juuni 2021
Mais toimus 1881 lendu, mis teeb keskmiselt 60 maandumist ja õhkutõusu päevas. Regulaarlendude keskmine täituvus oli 46 protsenti. Foto: Ilja Matusihis

“Piltlikult öeldes on lendamine justkui paisu taga, mis piirangute leevendumisel kiirelt liikvele läheb. Puhkuseliinide ettemüük läheb firmadel üldiselt hästi, kuna tegelikult on inimestel soov taas reisida. Seda näitavad ka viimase aja lennufirmade otsused, kus keskendutakse just puhkuseliinide avamisele ning seda tehakse tavapärasest oluliselt lühema etteteatamisega,” ütles Tallinna lennujaama kommertsvaldkonna juht Eero Pärgmäe.

Maikuus läbis Tallinna lennujaama 54 889 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv viimase üheksa kuu jooksul. Pärgmäe sõnul on näha, et puhkusereiside segmendis on tekkind nii-öelda kuhjunud nõudlus, vahendab BNS.

Ta lisas, et paljud Euroopa riigid on kas juba piiranguid leevendanud või on seda lähiajal tegemas, mis kindlasti lisab julgust ning lihtsustab reisimist. “Väga suur roll reisimise taastumisel on muidugi vaktsineerimisel ning oluliseks kujunevad vaktsiinipassid ja muud võimalikud piiriülest liikumist lihtsustavad lahendused.”

Maikuus lisandusid lennuplaani Ryanairi lend Paphosele, Air Balticu lennud Pariisi ja Münchenisse, Aegean Airlinesi lend Ateenasse ning Wizzairi lend Kharkivisse. Üksikud lennud toimusid ka Brüsselisse ja Moskvasse.

Uue vedajana alustas Helsingisse lendamist Nyxair koostöös firmaga Diamond Sky, lennud toimuvad esialgu kolm korda nädalas 34-kohalise Saab340-tüüpi lennukiga. Kokku toimusid mais regulaarlennud 24 erinevasse sihtkohta.  

Mais algasid tellimuslennud Antalyasse, Iraklioni ja Rhodosele. Tellimuslende kasutas ligi veerandi kõigist Tallinna lennujaama läbinud reisijatest.  

Mais toimus 1881 lendu, mis teeb keskmiselt 60 maandumist ja õhkutõusu päevas. Regulaarlendude keskmine täituvus oli 46 protsenti.

Viie kuu kokkuvõttes on lennujaama läbinud 185 581 reisijat ning toimunud on 7301 lendu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.