"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Uuring: eestlased toetavad arenguabi andmist vaesematele riikidele (0)
04. juuni 2021
Albert Truuväärt

Arengukoostöö Ümarlaud korraldas arvamusküsitluse arengukoostööd puudutavate hoiakute kohta, millest selgus, et sõltumata COVID-19 kriisist ja suurenenud majanduslikust ebastabiilsusest on eestlaste suhtumine arengukoostöö rahastuse ning tegevussuundade osas positiivne, vahendas BNS.

Teadlikkus arengukoostöö põhimõtetest ja suundadest on vaatamata eelmisel aastal välisministeeriumi kohaliku teavituse rahastuse ajutisele külmutamisele mõnevõrra tõusnud, teatas Arengukoostöö Ümarlaud.

Samuti on märkimisväärselt tõusnud poolehoid arenguabi rahastuse suurendamisele – lausa 27 protsenti, tõustes 49 protsendipunktini.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Agne Kuimet tõi välja, et vaatamata kriisiaastale tõusid arengurahastuse näitajad ning Eesti panustas netos 49 miljonit Ameerika Ühendriikide dollarit ehk 0,16 protsenti rahvamajanduse kogutoodangust (RKT).

Abi järk-järguline suurendamine

“Sellegipoolest soovitame jätkata arengukoostöö raames antava abi järk-järgulist suurendamist, jõudmaks 2030. aastaks eesmärgini ehk 0,33 protsendini RKT-st arengukoostöösse. Uuringu kohaselt vastavalt Eesti elanike poolehoiule ja rahvusvahelistele kokkulepetele peaks arenguabi rahastamist suurendama juba sel aastal, et jõuda tähtajaks sihttasemeni,” märkis Kuimet.

Lisaks rahastusele uuriti Eesti inimeste teadlikust arengukoostöö suundadest ja peamistest sihtregioonidest. Seoses Eesti esimese Aafrika regioonistrateegia loomisega uuris Arengukoostöö Ümarlaud, millistesse valdkondadesse peaks Eesti elanike arvates Aafrikas kõige rohkem ressursse suunama.

Ümarlaua sõnul saab Aafrika puhul kindlasti rääkida vaktsiiniebavõrdsusest ning teistest hetkel veel mitte väga laialdaselt arutletud teemadest. Uuringu tulemusel tõi ümarlaud soovitusena välja teavitustegevuse suurendamise vähem populaarsete arengukoostöö tegevussuundade toetuse tõstmiseks Eesti elanike seas.

Elanikkonna teadlikkuse tõstmine

“Koostöös hiljuti asutatud SA Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskusega suurendame Eesti võimekust arengukoostööd teha, tõstes seeläbi ka elanikkonna teadlikkust. Samuti tihendame lisaks prioriteetsetele Idapartnerluse riikidele aina enam koostööd Aafrika partnerriikidega, eriti digitaalsuse ja rohepöörde teemadel,” ütles välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo direktori Kadi Metsandi.

Uuring valmis 2021. aasta mais koostöös uuringufirmaga Norstat ning sellele vastas kokku 1119 täisealist Eesti elanikku. Uuringut rahastati välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning läbi Euroopa Komisjoni toetatud Eurodad’i liikmeprojekti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.