"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Võideldes koroonaga Eestis on COVID-19 vastu vaktsineeritud üle poole miljoni inimese (0)
06. juuni 2021
Ilja Matusihis

“Enam kui pool miljonit Eesti inimest on teinud terviseteadliku valiku ja otsustanud kaitsta vaktsineerimisega nii ennast kui teisi COVID-19 haiguse eest. Praegu on õige aeg enda vaktsineerimiseks, et saada enne sügist tõhusaim kaitse,” ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Täna lõuna ajal ületas Eestis COVID-19 vastu vaktsineeritute arv pool miljonit ning kokku on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 500 023 inimest ja 296 428 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud, vahendas BNS. Täiskasvanud elanikkonnast on vaktsineeritud 46,3 protsenti, kõigist üle 70-aastastest inimestest on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti 66,4 protsenti.

“Iga inimene saab just vaktsineerides anda oma panuse, et oleksime koroonaviiruse kolmandale lainele vastu minnes võimalikult hästi ettevalmistatud. Nii kaitseme ka neid, kellel ei ole vaktsineerimine võimalik,” sõnas Kiik.

40-s omavalitsuses 79-st on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui pooled kõigist täisealistest. Kõige kõrgem on vaktsineerimisega hõlmatus Hiiumaal ehk 65 protsenti, Ruhnus ja Kambja vallas 64 protsenti, Muhu vallas 63 protsenti, Kastre ja Saku vallas 58 protsenti, Vormsi, Kuusalu, Kiili, Luunja, Tartu vallas ja Tartu linnas 57 protsenti, Nõo, Otepää, Kihnu vallas 56 protsenti ning Haljala vallas 55 protsenti. Samuti on täisealiste vaktsineerimisega hõlmatus ületanud 55 protsenti kahes Tallinna linnaosas: Pirital 56 protsenti ja Nõmmel 55 protsenti.

Üheteistkümnes maakonnas on kõigist üle 70-aastastest vaktsineeritud enam kui 70 protsenti, Jõgevamaal, Järvamaal, Läänemaal, Saaremaal, Viljandimaal, Tartumaal ja Põlvamaal üle 75 protsenti, Raplamaal 81 protsenti ning Hiiumaal 88 protsenti. Kahes kolmandikus omavalitsustest ehk 55-s 79-st on vanemaealiste vaktsineerimisega hõlmatus praeguseks ületanud 70 protsenti, sealhulgas 25-s omavalitsuses on see kõrgem kui 75 protsenti ja 21-s omavalitsuses ületab 80 protsenti.

Üle 70-aastaste vaktsineeritus vähemalt ühe doosiga on kõige kõrgem Hiiumaal ehk 88 protsenti, Kihnus 86 protsenti, Rakvere vallas 85 protsenti, Kuusalu ja Viimsi vallas 84 protsenti, Saku, Kadrina, Rapla ja Türi vallas 83 protsenti, Muhu, Otepää, Lääne-Nigula, Jõgeva vallas 82 protsenti, Kehtna vallas 81 protsenti ning Raasiku, Kose, Saue, Harku, Haljala, Kohila ja Tartu vallas 80 protsenti. Ida-Virumaal on vanemaealiste vaktsineeritus kõige kõrgem Toila vallas ehk 66 protsenti ja Alutaguse vallas 58 protsenti.

Vanuserühmas 60-69 on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 60 protsenti ning vanuserühmas 50-59 on vaktsineeritud 52 protsenti. Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Kokku on Eestis praeguseks tehtud 760 445 kaitsesüsti. Vaktsineerimisi on teinud kokku 521 tervishoiuasutust, sealhulgas 418 perearstikeskust. Viimase nädala jooksul on tehtud praeguseks kokku 57 407 kaitsesüsti. Haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 46,9 protsenti täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 46,3 protsenti täisealistest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.