"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Loomaaiast Ninasarvikud naudivad värskendavat nahahooldust (0)
06. juuni 2021
Inari Leiman

Huvitav on jälgida ninasarvikute suvist nahahooldust: esmalt püherdab suur loom märjas sinisavis, seejärel tõmbab liival või mudaaugus püherdades kooriku kehale peale ja siis juba võib südamerahuga aedikus kasvavat rohtu nilpsama hakata, ei sega putukas ega ere päike.

Suvi tuleb ja tasapisi läheb ka soojemaks. Loomaaia linnutiikidel varakevadest saati sehkendanud häälekas naerukajakakoloonias on esimesed tibud juba väljas. Õnnekurgedel on pesas üks muna, neitsikurgedel kaks. Õueaedikutes asjatavad kuukabarra ja argusfaasanid.

Jääkarud käivad üha sagedamini ujumas. Sarvedega mudaaugus kündnud ja muda seljalegi visanud miilupull patseerib tähtsalt aedikus.

Troopikamajas jõudsid ekspositsiooni kireva kõhupoolega omapärased Aasia päritolu lendkonnad Rhacophorus reinwardtii.

Möödunud kesknädalal sündinud buhhaara hirve vasikas kosub kenasti ema Rakša hoole all, kuid esialgu on mõlemad veel karjast eraldi ja külastajate eest varjatud.

Juuni esimene nädal oli loomaaias lasterikas ja sünnipäevaderohke. Lastekaitsepäeva põnevatele päevastele sündmustele järgnesid lastele mõeldud õhtused ekskursioonid lausa kahel õhtul järjest.

Neljapäeval, 3. juunil tähistasid sünnipäeva kaks Tallinna loomaaia jaoks olulist persooni. Loomaaia endine kauaaegne direktor Mati Kaal ületas 75. eluaasta künnise. Sel puhul olid teda õnnitlema kogunenud paljud tema nüüd juba pensionipõlve pidavad kaasteelised ja praegusedki loomaaednikud ning head sõbrad.

Samal päeval sai nelja-aastaseks esimene Tallinna loomaaias sündinud teravmokk-ninasarvik, kel nimeks Kibeta. Ninasarvikuid ootas sel puhul aedikus järjekordne põnev keskkonnarikastus.

Tallinna loomaaias sündinud ilves Getteril aga täitub 5. juunil 22 eluaastat. Mõni kuu veel ja eakas emailves püstitab Tallinna loomaaia ilveste uue vanuserekordi. Senine eluea rekord 22 aastat ja kolm kuud on Eesti loodusest loomaaeda toodud ilves Janno päralt.

Kaht koroonakevadet omavahel võrreldes on tänavu pilt hulga nukram. Läinud aastal, kui loomaaed peale suletud olemist 19. mail taas avati, oli külastajatel loomadega kohtumisest nii hea meel, et osati hinnata ka loomade hoidjate tööd. Tänavu vastuoksa on peale rahvarohkeid ja kärarikkaid nädalavahetusi justkui väikest viisi orkaan üle loomaaia käinud. Maha on visatud prügi, murtud oksi ja lõhutud väljapanekuid.

Hilisõhtused ekskursioonid toimuvad tänavu tavapäraselt teisipäeva- ja neljapäevaõhtuti alates 15. juunist kuni 15. juulini. Piletid saadaval piletilevis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.