"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Mall Oja: Kutsume kõiki eestimaalasi Tallinnasse suvepuhkust veetma (0)
07. juuni 2021

“Meil on käimas praegu suvekampaaniad, mille raames kutsume nii tallinlasi kui ka kõiki teisi  eestimaalasi Tallinnasse oma suvepuhkust veetma,” rääkis Tallinna Ettevõtlusameti peaspetsialist  Mall Oja saates Tallinna panoraam.  “See suvekampaania tähendab seda, et me pakume  oma  visittallinn.ee kodulehel ideid,  mida siin kolme päevaga ette võtta.”

22 Tallinna hotelli on pannud välja pakkumise: kolm ööd kahe hinnaga. Broneerida saab 1.-14. juunini.  Majutumise aeg on aga augusti lõpuni.

“See kampaania tegelikult alles algas, kuid  helistamisi on juba hästi palju. Broneeringuid on ka osades  hotellides juba päris palju tehtud. Huvi on suur ja see on tegelikult hästi positiivne,” ütles Eesti Hotellide ja restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla.

“Tallinnal on, mida pakkuda, siin on kohalikul inimesel, mida avastada. Täna on see võimalus tulla ja avastada  nagu turist ja sealjuures  mitte järjekorras seista. Soovitan kasutada võimalust.”

Enam kui 40 vaatamisväärsust ja muuseumi

Kõik, kes broneerivad selle aja jooksul kolm ööd hotellis, saavad kauba peale ka Tallinna 24 tunni kaardi, mis annab tasuta sõidu ühistranspordis, mitmeid soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Tallinna kaardiga saab tasuta külastada rohkem kui neljakümmet pealinna parimad vaatamisväärsust ja muuseumi. Teiste seas ka Filmimuuseumi, mis tutvustab filmi tegemise protsessi ja Eesti kinoajalugu. Kes Filmimuuseumis veel käinud ei ole, sellel tasub kindlasti minna.

“Muuseumi tänane ülesanne võib-olla ongi anda ülevaade sellest protsessist, aga tehes seda nii-öelda viidete kaudu Eesti filmidele, mida kõik teavad. Kasutades tuntud esemeid, lastes rääkida tuntud näitlejatel kogu sellest protsessist,” täpsustas Filmimuuseumi kuraator Karlo Funk.  “See on selline terviklik kogemus ja ma arvan, et ka pärast seda muuseumi külastamist on kogu  Maarjamäe alal päris palju teha. Ma räägin praegu ka Ajaloo muuseumi eest, kus  on see koeranäitus, mis räägib inimese ja koerasuhetest läbi tuhandete aastate Eesti kontekstis. Alates sellest esimesest koera leiust, mis Eestis arheoloogiliselt toimus  kuni hilisemate ajastuteni.”

Restoranide Nädalast Maitsete Alleeni

11.-17. juunini  toimub taas Tallinna Restoranide Nädal, kus osaleb  sel korral 30 erinevat restorani. Maarjamäe lossis asuv prantsusepärane restoran Riviera Palais brasserie on koht, mida tasub kindlasti külastada. Terrassilt avaneb miljonivaade Tallinna lahele ning koha atmosfäär tekitab tunde justkui viibiks välismaal.

“Saab proovida mereande ja kala, saab proovida prantslase maitseid ja ma arvan, et magustoit,  see kuninglik beseerull, mida teeb meie peakokk  vana Peterburi retsepti järgi, viib lihtsalt keele alla,” andis restorani juht Tiina Kõresoo põgusa ülevaate menüüst.

“Et kõige sellega saab tutvuda ka meie Tallinna Restoranide Nädala lehel, kus me oleme siis väljas ka. Aga nimetused teinekord jäävad alla sellele, mis asi tegelikult on ja ma soovitan väga proovida,” lisas naine.

Juba nädala pärast 12. juunil toimub sealsamas hoovis Tallinna Maitsete Allee, kus on kohal  suur arv erinevaid toitlustajaid.

“Põhjust perega siia jalutama  ja head-paremat maitsma tulla on küll ja veel. Me oleme panustanud just sellele, et oleksid sellised käsitöötootjad ja pisikesed tegijad, kes siis saavad head ja paremat maitsta anda,” ütles Kõresoo.

Paljude kurvastuseks maailma suurimat õpperegatti The Tall Ships Races tänavu ei toimu, see eest saab aga rõõmustada merepeo üle, mis toimub 16.-18 juulil kesklinna viies sadamas.  Suvel leiavad aset ka Keskaja päevad ning Tallinna vanalinna päevad ja   Birgitta festival.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.