"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
PETER PEDAK: vanemad on üllatunud, et õiguste kõrval on lastel ka kohustused (0)
07. juuni 2021
Peter Pedak. Foto: Albert Truuväärt

Hiljutise lastekaitsepäeva puhul uuris Pealinn, kas Eestis on lapsed hästi kaitstud ning millised on suurimad vead, mida nende vanemad võivad kasvatamisel teha.

“Inimene on ühiskonna osa. Meie oma koolis rõhutame seda, et ära tee teisele seda, mida ei soovi, et sulle tehtaks. Püüame arendada oskust näha teisi oma kõrval! Kui palju laps vajab vanema jälgimist, on vanuseti erinev. Õppimises vajab väiksem laps seda vanemast õpilasest rohkem, kuid inimesena vajavad nad kõik, et vanemal nendega rääkimiseks aega jätkuks. Oluline on, et keegi ei jääks liiga üksi,” ütles Prantsuse lütseumi direktor Peter Pedak.

“Ma arvan, et tasakaalu leidmist kiitmise ja noomimise vahel me jäämegi õppima. Kui arenguvestlustel õpetajad vanemailt õpilase koduste kohustuste kohta küsivad, on selline küsimus vanemaile mõnikord üllatav. Kuidas nii, lapsel olgu kohustused? Püüame siis tähelepanu juhtida, et lapse õiguste kõrval on neil kohustusedki. Piiride seadmine on vajalik.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.