"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Kampaaniaga kutsutakse jooma kraanivett (0)
07. juuni 2021

“Paratamatult tundus õige kampaaniaga liituda, aga meie hotell on ka eelnevalt pigem pakkunud kraanivett kui pudelivett. Kui mõelda kogu selle plasti hulga peale, mis kulub plastpudelis vee tootmiseks, selle omakorda ümbertöötlemiseks pärast kasutamist ja transportimiseks, siis võib vaid ette kujutada, kuidas me resurrsi kulutame,” ütles Hektor Konteinerhotelli juht Triin Eljas.

Tallinna linn, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit ja  Tallinna Vesi alustasid kampaaniaga, mis kutsub ühinema keskkonnast hoolivaid toitlustajaid, pakkumaks linlastele ja oma külalistele joogiks kraanivett.

“Pealegi olen ma absoluutselt nõus sellega, et pudelivee müümine on nagu õhumüümine,” lisas Triin Eljas.

“Tavaliselt me näeme seda, et kui inimene tuleb lõunale, siis ta ise küsibki pigem kraanivett, eriti siis, kui ta ei soovi joogimenüüst mõnda karastusjooki või mahla valida, aga kui tullakse õhtul ja pidulikumalt, siis eelistatakse pudelivett, kuid ka see trend on muutumas ja järjest enam soovitakse tellides gaasita vett just kraanivett,” rääkis Prantsuse restoran Frenchy omanik  Heili Mäeveer – Le Masne.

Kraanivesi on pudeliveest 10–90 korda ressursisäästlikum sõltuvalt transpordikulust ehk sellest, kui kaugelt vett transporditakse. Pudelivee kaugemalt toomine kulutab loodusvarasid märkimisväärselt rohkem.

“Selle kampaania eesmärk ongi teadvustada, et plastpudel, mis ei jõua ringlusse, laguneb looduses õhuga kokkupuutes 50–80 aastaga ja maa sisse maetuna 500–1000 aastaga, kuna bakterid ei tunnista toiduks plastpudeli põhimaterjali – polüetüleeni. Ühe klaaspudeli ümbertöötlemisel säästetud energia arvel võiks näiteks 100-vatine elektripirn põleda neli tundi või saab keeta kaks-kolm tassi teed,” rääkis  Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuse juht Raido Roop.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.