"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO! Punase tänava kogukonnahoone valmib koostöös kohalikega (0)
07. juuni 2021
Kogukonnahoone rajatakse Punane 17 kunagise koolihoone asukohta.

“Selle maja süda on kogukonnaruumid, mis on mõeldud erinevate tegevuste jaoks näiteks videotöötlus- või 3D printimisruum või tantsuruumid, aga seal on ka näiteks raamatukogu ja noortekeskus ja tegelikult ka hambakliinik, seega erinevad kogukonna funktsioonid,” selgitas Innopolis Insenerid arhitekt Mae Köömnemägi.

Kogukonnahoone, mis rajatakse Punane 17 kunagise koolihoone asukohta, on üks hea näide sellest, kuidas linn muutub kogukonna toel. Aastaid tagasi, kui Mihhail Kõlvart oli alle abilinnapea, tekkis mõte kasutada vana kooli ala ära vabaühenduste hoone ehitamiseks. Nüüd on jõutud selleni, et ümberkaudsete elanike soovide kohaselt ehitatakse kaasaegne kogukonnamaja.

Eelmisel nädalal tutvustati veebis kohalikele elanikele esimesi eskiise Punane 17 tulevasest kogukonnamajast. Maja tuleb mitmeotstarbeline ehk ristkasutatav.

Innopolis Insenerid arhitekt Ljudmilla Georgijeva lisas: “Meie põhikontseptsioon oli luua hoov ehk siis selles kohas, selle ümber, on hästi palju kõrgeid kortermaju ja sellel kohal on suur potentsiaal saada tõeliseks hooviks inimestele. Hoovis mängivad lapsed, hoovis istuvad võibolla vanemad inimesed, hoovis kohtutakse ja see konkreetne hoone tahabki sellist hoovi mängida ja ise olla selles hoovis paviljon.”

Lasnamäe kogukonnamaja tulevase ala kõrval käib praegu vilgas ehitustöö – siia tuleb nii lastelinnak kui ka koerte jalutusala. Kogukonnamaja, mis sai mõttena alguse aastaid tagasi, on arenenud põhimõttel kaua tehtud kaunikene ning igal etapil on võetud kuulda kohalike arvamusi.

“See ei ole mingi laest võetud idee, see ei ole ametnike väljamõeldis,” kinnitas Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet, “see on kontseptsioon, mis on kokku pandud kohalike elanike arvamuste põhjal ja seetõttu selle projekteerimise kõige varasemas etapis eskiisi koostamisel me juba konsulteerime elanikega, näitame neile korruste ja asendiplaane ja võtame arvesse seda, mida nad räägivad.”

Nüüd oodatakse linnaosa elanike ettepanekuid ja arvamusi, et tööga edasi minna. Projekt loodetakse valmis saada järgmise aasta kevadeks ja maja ise ülejärgmiseks aastaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.