"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Miiamilla muuseum ootab lapsi suveseiklustele (0)
08. juuni 2021
Kord kuus toimub Miiamilla muuseumi ees hoovimängude päev, kus juhendajate eestvedamisel saab õppida nii vanemaid kui uuemaid õuemänge.

“Meil on hoovi maha joonistatud värvlised joonised, mille abil saab mängida,” ütles Lastemuuseum Miiamilla külastusjuht Mari Tammar. “Me mängime nii vanu kui uusi aiamänge, et vanade hoovimängude traditsioon ära ei kaoks.

Lastemuuseum Miiamilla pakub suvel lastele ja peredele seikluslikke ringkäike, laagrit ning hoovimänge. Fookus on sel suvel eriti just välitegevusel, et lapsed, kes pidanud aasta jooksul palju aega toas veetma, saaksid lõpuks õues mängida.

Kord kuus toimub Miiamilla muuseumi ees hoovimängude päev, kus juhendajate eestvedamisel saab õppida nii vanemaid, kui uuemaid õuemänge.

Lisaks mängudele saavad lapsed end iganädalaselt harida aiapidamises ning proovida ise taimi kasvatada.

“Igal reedel toimuvad meil  muuseumi miniaias “Rohelised Reeded”, kus koos külastusjuhtidega saab panna näpud mulda, hoolitseda taimede eest ja teha muid aiatöid aga ka mängida ja meisterdada,” lisas Tammar.

Peredele on muuseumil pakkuda ringkäike Kadriorus, mis ajaloolase Peeter Talvari sõnade läbi põnevaid fakte pakub. Samuti on avatud ka Arvo Iho fotonäitus Kadriorust. Kuid 7-12 aastaseid lapsi oodatakse ka suvelaagrisse.

“Meil on 29 juuni kuni 1.juuli tulemas tore linnalaager, kus on 3 päeva toredaid tegevusi,” tutvustas Miiamilla külastusjuht Marta Valgma. “Laagri selle aasta teemaks on linnalaps looduses.”

Laagrisse saab registreerida kuni 22. juunini. Mitmeid toredaid üritusi pakkuv Miiamilla muuseum on avatud ka igapäevaseks külastuseks ning gruppidele. Täpsemat infot suveprogrammi kohta leiab Miiamilla kodulehelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.