"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO! Rõõmupesa lastead ootab ehitajat (0)
08. juuni 2021

Tallinn on võtnud ette mastaapse plaani teha korda kõik linna lasteaiad, mis veel vanades majades töötavad. Nüüd on kord jõudnud Rõõmupesa lasteaiani Mustamäel, mis hetkel ehitajat ootab.Paljud Tallinna lasteaiad on ehitatud 1950-1960. aastatel, kui ehitusnõudmised olid veel teistsugused. Lisaks on majad tänaseks amortiseerunud ning tihti pole neis ei sundventilatsiooni ega kvaliteetselt töötavat küttesüsteemi.
“Me oleme sellisel kursil, et need lasteaiad, mis on väga vanad ja vajavad rekonstrueerimist, pole mõtet korda teha, kui seda pole võimalik tänaseid nõudeid ja võimalusi silmas pidades teha, pigem juba ehitada uus maja,” ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Tammsaare teel asuv Rõõmupesa lasteaed on üks neist nõukogude ajal tüüpprojekti järgi ehitatud lasteaedadest, mis nüüd uue maja saab. “Selle projekti järgi ehitatud maja suurim probleem on ruumi nappus,” lausus Tallinna Rõõmupesa lasteaia direktor Lea Pihelgas. “Osad rühmad on ühetoalised ja lastel on väga vähe ruumi. Need ei vasta nõuetele ja seepärast ongi võetud eesmärk, et lammutatakse selle tüübi järgi ehitatud majad ära. Me saame asemele uue maja, kus on juba igal rühmal kaks tuba, magamise ja mängimise tuba eraldi.”

Uus maja tuleb ruumikas ja lastekeskne ning keskendub ka kvaliteetsele välialale. Rõõmupesa personal on ootusärev, kuid peab veel vastu pidama keerulise aasta, kuna asenduspinnad on viies erinevas lasteaias. “Ma loodan, et tänasega võib öelda, et ehitaja on leitud,” lisas Võrk. “Kaks pakkujat oli ja nüüd tuleb neist valida parim ja siis loodan, et saame ehitama hakata. Kes on ehitaja ja kas me lepingu sõlmime, saab öelda mõne aja pärast.”

Selliseid lasteaedu, mis veel uuendamist vajavad, on kokku veidi üle 100, seega otsib linn uusi ja efektiivsemaid meetodeid. Ühe variandina kaalutakse põhjamaades tuntust kogunud moodulmajade praktikat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.