"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Kesklinna parke valvab turvafirma (0)
09. juuni 2021
Albert Truuväärt

Tallinna Kesklinna parkides patrullivad tänasest lisaks Munitsipaalpolitseile ka turvatöötajad.

Kesklinna valitsus sõlmis lepingu turvafirmaga AS G4S Eesti, kes võitis pakkumise valve tagamiseks linnaosa parkides ja haljasaladel. Turvafirma töötajad alustavad patrullimist täna ning teevad seda järgneva kahe nädala jooksul. 

„Kevad on kulgenud Tallinna kesklinnas päris rahulikult ja turvaliselt ning loodame, et samasuguseks kujunevad ka suve esimesed nädalad. Samas oleme valmis selleks, et kooliaasta lõppedes hakkavad noored rohkem kogunema ja vabas õhus tegutsema. Eelmise aasta kogemustele tuginedes otsustasime tänavugi parkides korra hoidmiseks turvateenust kasutada, et sobimatut käitumist ja avaliku korra rikkumsi ennetada,“ selgitas Kesklinna vanema Monika Haukanõmm.

Turvatöötajate kaheliikmelised jalgsipatrullid liiguvad südalinna rohealadel igal õhtul kuus tundi. Erakorraliste olukordade puhuks peab turvafirma saatma välja täiendava ekipaaži, kes on suuteline kiiresti ja tõhusalt olukorra lahendama. Leping kestab 22. juunini. Pärast turvateenuse osutamise perioodi lõppu esitab turvafirma aruande, mille alusel kaalutakse teenuse jätkamist.

Teravdatud tähelepanu alla võetakse eeskätt probleemsed noorukite kogunemispaigad – Tammsaare park, Musumägi, Harjumägi, Kanuti aed, Rannavärava haljak, Margareeta aed, Skoone bastion, Tornide väljak, Snelli park.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.