"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Nõmmel ehitati kaks mänguväljakut ümber kogupere väljakuteks (0)
09. juuni 2021

Päikese pst 61 ja Harku 62 asuvad mänguväljakud on saanud uue sisu ja visuaalse lahenduse. Väljakud varustati kaasaegsete ja mitmekesiste atraktsioonidega, lisaks paigaldati ka multifunktsionaalsed jõuseadmed, mis pakuvad sportlikku tegevust kogu perele.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillisi sõnul mitmekesistavad valminud mänguväljakud õues sportimise võimalusi. „Jõumasinad pakuvad head füüsilist koormust ja vaheldust igale vanusegrupile. Oleme rajanud linnaossa mitmeid kombineerituid mänguväljakuid koos välijõusaalidega,“ rääkis Šillis terviseedendamise suunast.

Päikese pst 61 mänguväljakule paigaldati mitmeid atraktsioone ja kaks uut ronilat. Liikumisharrastuse parandamiseks lisati välijõusaal rööbaspuude ning viie trenažööriga. Kaasaegse lahenduse sai olemasolev välisvalgustus.  

Ehitustöid teostas Mefab OÜ ja maksumuseks oli 130 909 eurot. Harku 62 mänguväljakule rajati suurtele ja väikestele lastele eraldi ronilad, pesakiik, liumägi, tasakaalurada, tegevuspaneelid, vedrukiiged, võrkkiik ja lauatennise laud. Uuendati ka välisvalgustus. Ehitustöid teostas Infraroad OÜ, lepingu maksumus oli 163 993 eurot.

Kolmas väljak, millel samuti algasid rekonstrueerimistööd, asub Piiri tn 8a. Kuna mänguväljak on osa Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealast, on objektil raierahu ja ehitustööd ajutiselt peatatud. Ehitustööd teostab Warren Teed OÜ ja objekti maksumus on 201 253 eurot. Ehitustööde perioodil on piirkonna lapsed oodatud mängima Suusa (Ehitajate tee T17), Mai (Mai tn 1) ja Uueristi (Tallinna tn 22) mänguväljakutel.

Sellel aastal korrastatakse veel Valdeku 122 ja Tirdi 4 mänguväljakud ning Vabaduse pst peremänguväljak rekonstrueeritakse täielikult.

Foto: Harku 62 mänguväljak tegi läbi suure muutuse, lisandusid uued atraktsioonid, pinnas kaeti osaliselt elementide ümber turvalise kattega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.