"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO: Perekonnaseisuameti uus saal tagab parema ligipääsetavuse (0)
09. juuni 2021

„Tallinn on pidevas arengus ning meie eesmärgiks on, et ligipääsetavuse põhitõdesid meeles pidades muutuks linnakeskkond veelgi mugavamaks ja käepärasemaks kõigi linlaste jaoks,“ ütles abilinnapea Betina Beškina.

Õnnepalee (Pärnu mnt 67) kõrvalhoones sai valmis uus pidulik saal, kuhu on tagatud mugav juurdepääsuvõimalus ka liikumispuudega inimestele. Uuenduskuuri läbinud ruum on tseremooniate läbiviimiseks avatud ja esimesed broneeringud suvekuudeks on juba tehtud. 

Beškina sõnul soovib linn igas eluvaldkonnas muuta linlaste elukvaliteeti paremaks. „Mais tähistati rahvusvahelist ligipääsetavuse päeva ning mul on hea meel, et just sellel kuul sai valmis uus pidulik ruum, mis annab liikumispuudega inimestele senisest parema ligipääsu ja võimaluse pidupäevade tähistamiseks. Märkimist väärib ka see, et 1. juulil saab Tallinna Perekonnaseisuamet 95-aastaseks ning on igati positiivne, et juubeliaastat jääb meenutama sellise uue võimaluse loomine.“

Ka Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask kinnitas, et liikumispuudega inimestele on edaspidi kombetalitusele pääsemine oluliselt lihtsam. „Kuna perekonnaseisuameti ajaloolises Lutheri juugendvillas puudub lift, sai siiani liikumispuudega inimeste osavõtul tseremooniaid läbi viia vaid peahoone esimese korruse kabinetis. Nüüd on loodud suurepärane lisavõimalus kõrvalhoone saalis, kus lisaks lihtsamale ligipääsule saab pakkuda ka laiendatud teenust – abielu sõlmimise võib soovi korral ühildada piduliku vastuvõtuga. Loodame, et uuendus võetakse hästi vastu ja leiab laialdast kasutamist,“ rääkis Kask ning lisas, et teenuse parendamiseks on ideid ka edaspidiseks.

Soovist kasutada kõrvalhoone saali abielu piduliku kombetalituse läbiviimiseks palutakse teada anda meilile perekonnaseisuamet@tallinnlv.ee või telefonil 6457483.

Täiendav informatsioon ruumide rentimiseks on leitav aadressil www.tallinn.ee/Teenus-Perekonnaseisuameti-ruumide-uurimine

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.