"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Tänavamuusik: enamus tänavamuusikuid musitseerivad enesearengu eesmärgil (0)
09. juuni 2021

“Enamus tänavamuusikuid ei musitseeri mitte raha, vaid enesearengu eesmärgil. Mina üritan mängida nii palju kui töö kõrvalt vaba aega jääb,” rääkis Ivar, kelle pillivalikuks on laulev taldrik ehk handban. “Enamus inimesi mängib seda intuitiivselt, kuid on ka muusikuid, kes mängivad sellega ka klassikalisi palu,” täpsustas mees. 

Mida suvisemaks muutuvad ilmad, seda sagedamini saab Tallinna tänavatel kõlamas kuulda kaunist muusikat, kitarrist ja kandlest kuni lõõtsani välja. Roman, kes on tänavamuusiku karjääri viis aastat pidanud, ütles, et mõnikord teenib sellega head raha, teinekord aga mitte. Viimasel ajal tema sõnul siiski väga ei teeni. 

Selleks, et vanalinna tänavatel musitseerida, tuleb tänavamuusikul esinemiseks luba taotleda. Lubasid väljastab Tallinna Kesklinna Valitsus. Aasta jooksul väljastatakse keskmiselt kuni 350 luba. “Luba kehtib 30 päeva, mis tähendab, et üks muusik võib suve jooksul taotleda ka mitu luba. See reguleeritakse täpselt ära, kui palju tohib esineda. Näiteks 30 minutit ja ühel päeval näiteks kahes kohas,” täpsustas Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. “Vanemates linnades on tänavamuusikud üks osa suvest, vanalinnast ja üldse kultuurielust.”

Saksamaalt pärit tänavamuusik Alex on Tallinnas peatunud alates jaanuarist. Noormehe sõnul on inimesi seinast seina, kuid suurem osa neist suhtub tänavamuusikasse ikka hästi. Tema hinnangul meeldib inimestele kuulata lugusid just rokiklassika repertuaarist.  “Need lood jäävad inimeste kõrvus kõlama ning puudutavad  nende südameid,” leidis Alex. 

Kõige populaarsemateks kohtadeks on kujunenud  turistide läbikäigukohad vanalinnas, Toompea vaateplatvormid ja Balti jaama tunnel. Keelatud on aga esineda Raekoja platsil ja Tammsaare pargis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.