“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
VIDEO: 5700 linlasel hüvitati esimene haiguspäev (0)
09. juuni 2021

Uurisime kahelt linlaselt, kas nemad on haigena kunagi tööl käinud.

“Väga pole seda ette tulnud, ent siiski on olnud olukordi, kus olen end sundinud haigena tööle minema. Seda seepärast, et haigekassa ei maksa eriti midagi tagasi ja palgad on nii väiksed. Niikuinii elan kuust kuusse, ei jää midagi järgi,” ütles Erki.

“Mina ei ole kunagi haigena tööle läinud ja ei lähe ka. Olen alati aru saanud, et see on halb minu ja ka teiste jaoks. Sellises asjas olen ma distsiplineeritud,” sõnas Zoe.

Veel kevadel, kui viirus möllas Tallinnas väga kriitiliselt, otsustas linn motiveerida inimesi haigena koju jääma, hüvitades nende esimese haiguspäeva 30 euro ulatuses. Tänaseks on üle loetud, et kahe kuu jooksul taotles seda toetust rohkem kui 5700 linlast. “Siis kui märtsis Tallinna linn otsustas hüvitada esimest haiguslehe päeva, olid nakatumisnumbrid väga kõrged ja kolded peamiselt töökohtadel,” ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Täna on viiruse levik tuure veidi alla võtnud ning kuigi esimest haiguspäeva suve jooksul enam ei hüvitata, tasub kõigil ikka arvestada, et koroonaviirus kipub algama salapäraselt tihti kergete haigussümptomitega. Ja kes otsustavad seda läbi põdeda, siis teadke, et perearstid näevad nüüd juba aina rohkem seda, kuidas peale koroonat on patsiendil tekkinud pikaajalised või jäävad tervisehäired.

“On tekkinud neuroloogilisi häireid, näiteks mäluhäired, konsentreerumisraskuseid, depressiooni või ka südamepuudulikkust ja neerude puudulikkust. Sealjuures haiguse algus võib olla väga petlik. Tänasel päeval minna köha või nohuga tööle nagu ennemuistsel ajal on täiesti vastutustundetu,” sõnas Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.