"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
VIDEO: Regionaalmaasika auhinnad liiguvad Tallinnast kaugele (0)
09. juuni 2021

Regionaalmaasikad läksid laiali mööda Eestit. Rahandusministeerium on juba kaheksandat aastat tunnustanud inimesi nende ettevõtmiste eest, mis aitavad arendada kohalikku elu. Kahekümne viie kandidaadi seast jäi sõelale viis. Neile andsid auhinna kätte peaminister Kaja Kallas ja riigihalduse minister Jaak Aab.

Regionaalmaasikad jagatakse kaheksandat korda parimatele kohalike algatuste eestvedajatele. Stenbocki hoovis andsid klaasist maasikad üle peaminister Kaja Kallas ja riigihalduse minister Jaak Aab. Päris maasikatega on tänavu kõik hästi, lubas peaminister. “Tänavu peaks olema võimalik kõik maasikad üles korjata,” kinnitas Kaja Kallas. “Mul oli just eile kohtumine maa- ja rannarahvaga, küsisin just sedasama ja nad ütlesid, et see aasta selliseid probleeme ei ole nagu eelmine aasta.”

Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkondi ühendav koostöövõrgustik Kotus on oma tegevusega suutnud Lõuna-Eestisse meelitada kümneid noori perekondi. “Tõsisemalt lükkasime pilootprojekti käima eelmise aasta kevadel,” jutustas koostöövõrgustiku Kotus koordinaator Rasmus Onkel.

“Hakkasime aktiivselt piirkonna kinnisvara kaardistama, et mõista, miks kinnisvara seisab, miks seda ei müüda või müüki ei panda. Samal ajal hakkas üha rohkem huvilisi meie kanti sattuma, kes sinnakanti tahtis elama tulla ja kui selle siis hoogsalt tööle panime, siis esimese aasta numbrid olid üllatavad. Me lootsime, et saame abiks olla viie maja või korteri müügil, aga esimesel aastal oli see tulemus lausa neliteist ja sel aastal usume, et jõuame sügiseks üle kümne. Ja inimesi tuli juurde eelmisel aastal 25+ -, meie jaoks on see väga-väga suur võit.”

Regionaalmaasikad on seni läinud väljapoole Tallinna ja Harjumaad. See ei tähenda, et siinseid algatajaid ei tohiks konkursile esitada. “Tihti küsitakse, et mida riik teeb piirkondade heaks,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab. “Kui meil seal inimesi ei ole, kes häid ideid omavad ja ettevõtteid, kes töökohti loovad, siis riik saab omalt poolt ainult suunata ja aidata, aga kõik püsib inimeste peal. Just inimesi me tahamegi tunnustada selle Regionaalmaasika auhinnaga, mida me kaheksandat aastat välja anname.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.