"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Seireuuring annab ülevaate viirusolukorrast 22. juuniks (0)
10. juuni 2021
Mats Õun

Tartu ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu seekordne, viimane etapp kestab 10.–21. juunini ning uuring annab ülevaate nii koroonaviiruse levimusest kui ka viirusevastaste antikehadega inimeste hulgast täiskasvanud rahvastikus, vahendas BNS.

Seireetapi vältel testitakse juhuvalimi alusel 2500 täiskasvanud elanikku üle Eesti. Uuringu juhi, Tartu ülikooli peremeditsiini professori Ruth Kalda sõnul jääb see praegu viimaseks seireetapiks. Edasine seirevajadus sõltub viiruseolukorra muutustest. “Loodame väga, et saavutame suvega sellise vaktsineerituse taseme, et viiruse levik meie igapäevaelu enam senisel moel ei halva. Ülikooli teadlased on valmis olukorra muutudes vajaduse korral seirega taas jätkama,” ütles Kalda.

Uuringu valimisse sattunutele saadab osalemiskutsed uuringufirma Kantar Emor. Esmalt palutakse täita veebiküsimustik. Seejärel saadetakse osalejatele testimisele registreerumiseks veebilink või helistatakse Medicumi ja Synlabi testimise kõnekeskusest, et leppida kokku aeg sobivasse testimispunkti tulekuks. Koroonaviiruse proov tehakse ninaneelust, koroonaviirusevastaste antikehade taseme teadasaamiseks on vaja anda veenivereproov. Protseduur vältab umbes 10 minutit. Puudega inimesed, eakad ja piiratud liikumisvõimega inimesed saavad tellida koju testimisbrigaadi.

Testi tulemustest teavitatakse uuringus osalenut kolme päeva jooksul. Tulemused kantakse patsiendiportaali. Positiivse viiruseproovi andnud inimestega suhtleb uuringumeeskond kahe kuni nelja nädala jooksul, et jälgida haiguse kulgu. Uuringut teeb Tartu ülikooli laiapõhjaline teadusrühm koostöös Synlab Eesti, Medicumi ja Kantar Emoriga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.