"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Smartpost Itella hoiatab ettevõtte nime alt saadetud petulinkide eest (0)
10. juuni 2021
Foto: Scanpix

“Mitmed Eesti inimesed on meid teavitanud kelmusest, kus neile saadetakse interneti müügikuulutuse peale sõnum, mille sisuks on näiline huvi müüdava toote vastu. Tehingu kinnitamiseks saadetakse Itella Smartposti logo ning kirjadega link, mille kaudu juhitakse inimene võõrale veebilehele, kus palutakse raha saamiseks sisestada oma pangakaardi andmed,” kirjeldas Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg.

Smartpost Itella teatel on levimas petuskeem, kus ettevõtte nime kasutades üritatakse inimestelt võltslinkide kaudu raha välja petta ning saada ligipääsu nende pangaandmetele. Linke saadetakse erinevate interneti müügikuulutuste peale kasutades nii eesti- kui ka välismaiseid telefoninumbreid, vahendab BNS.

Paalberg rõhutas, et Smartpost Itella aga taoliseid linke kunagi ei edasta ning oma klientide finantsandmeid ei küsi. “Sarnaste sõnumite saamisel tuleks koheselt pöörduda politsei poole,” toonitas Paalberg.

Paalberg selgitas, et teavituse saamisel tuleks esmalt vaadata, milliselt aadressilt või telefoninumbrilt teade saabub. “Smartpost Itella saadab oma klientidele teateid ainult Eesti suunakoodiga numbrilt SMS-i vahendusel ning saatjana on alati kirjas Smartpost. Kui teade tuleb e-maili teel, siis tuleb kahtluse korral kindlasti jälgida, et domeeni lõpp oleks EE,” lisas Paalberg.

Ta märkis, et eriti valvsaks peaksid muutma alternatiivsetest kommunikatsioonikanalitest, näiteks WhatsAppi kaudu tulevad sõnumid, sest Smartpost Itella saadab oma teavitusi ainult sõnumi ning e-maili teel.

Antud kelmuse ohvriks langemisel soovitab Paalberg teha tehingu osas pangale tagasinõude avalduse ning oma krediitkaart koheselt sulgeda. Kõik praegused juhtumid on ettevõt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.