"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Bussiooteala suitsuvabaks! VIDEO JA FOTOD! Tallinn märgistab suitsuvaba alana ligi 600 ühissõiduki peatust (0)
10. juuni 2021
Foto: Ilja Matusihis

“Me oleme saanud palju tagasisidet elanikelt, et on ebamugav oodata ühissõidukit suitsu tõmbava inimese kõrval,” selgitas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. “Meile on suureks eeskujuks erasektor, kus näiteks kaubanduskeskuste või büroode ette on tehtud spetsiaalsed suitsuvabad alad. Sellest lähtuvalt soovime ka bussipeatustesse joonida suitsuvabad alad, kus inimene saab rahulikult oodata ja ta ei peaks olema kellegi teise suitsu sees.”

Vaata galeriid (33)

Tallinn on otsustanud ühistransporti ootavate inimeste elu mõnusamaks teha. Suve jooksul tahetakse ligi 600 ühistranspordi peatuse esist ja ümbrust märgistada suitsuvaba alana.

Täna toimus algatuse esimeste ühistranspordipeatuste märgistamine Kosmose kino ees. Suitsuvaba ala märgid joonistas maha abilinnapea Andrei Novikov.

Samm võeti ette, et inimestel oleks mugavam bussi oodata ning algatus saigi teoks kodanike murede tõttu. “Kosmose” peatuse juures oodanud inimesed olid otsusega rahul.

“See on ikka väga hea otsus, keda see suitsetamine ikka paremaks on teinud?” ütles bussi oodanud Tiiu. “Mind on veidi häirinud küll, kui keegi on suitsu teinud mu lähedal, kui ma transporti ootan aga ma pole väga pahandanud selle peale.”

Punane joon

Kõiki Tallinna peatusi ei saa märgistada, kuna mõnele pinnasele ei saa jooni teha või on kohe kõrval ülekäigurada. Siiski saab lähitulevikus märgistatud ligi 600 ühissõiduki peatust. Lisaks joonitakse maha ka ohutusjooned.

“Seoses nende suitsuvabade aladega on meil ka kavas ühistranspordi peatustesse märkida maha punane ohutusjoon,” lausus Tallinna Transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa. “See on see joon, millest me soovitame ühissõidukit oodates, mitte üle astuda. Ühissõidukitel on välispeeglid, mis on nende gabariitidest väljaspool. Oodates punase joone taga on inimene ohutus alas.”

Linn kutsub suitsetajaid üles algatust austama ning ka vahetult enne ühistransporti sisenemist mitte suitsetama, et sõiduki sees oleks vähem halba lõhna.

Linn vaatab ühistransporti kui terviklikku teenust

Abilinnapea Novikov kinnitas, võimalikult kõrge teenusstandardi saavutamiseks investeeritakse ühistranspordi veeremisse ja kolme aasta jooksul plaanitakse vahetada üle poole bussipargist välja. „Investeerime depoodesse, et remonditingimusi parandada. Kadaka depoos on juba uus pesula, kus on meeldivam töötada ja suurem võimalus panustada puhtusesse. Investeerime ka sellesse, et bussijuhtidele oleks tagatud soojakud ja palgatase oleks võimalikult kõrge.“ 

Kindlasti ühistranspordi teenus ei tähenda vaid bussisõitu vaid ka seda kus ja kuidas me bussi tuleme, sõnas Novikov. „Bussipeatustes võiksid olla ootetablood, mis näitavad reaalajas millal transport saabub. Me valmistame ette ootekodade hanget, et vahetada ühtse disaini vastu kõik Tallinna bussiootepaviljonid.“Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.