"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Politsei lasi Turu linna vikerkaaretee eemaldada (0)
10. juuni 2021
Foto: Vesa-Matti Ruuska / Yle

Turu linna rõõm vikerkaarevärvilise ülekäiguraja üle oli lühike – linn peab politsei palvel mitmevärvilise märgistuse eemaldama

Politsei leidis, et vikerkaarevärvides ülekäigurada on vastuolus maanteeliikluse seadusega ja palus linnal see eemaldada. 

Turu linn peab politsei taotlusel eemaldama teisipäeval maalitud vikerkaare värvides jalakäijate ülekäiguraja. Linna teatel andis politseiamet oma seisukoha vikerkaaretee kohta teada e-posti teel. Politseiameti hinnangul on vikerkaarevärvide kasutamine ülekäigurajal vastuolus maanteeliikluse seadusega.  

„Linn allub politseiameti otsusele selles küsimuses ja eemaldab maalingu esimesel võimalusel ning taastab valged jooned sõiduteele. Töökorraldus värvide eemaldamiseks ja üle värvimiseks on juba tehtud,“ kinnitas Turu linn oma pressiteates.  

Turu linn ise oli maanteeliikluse seadust tõlgendanud teisiti. Kohus leidis, et ülekäigurajale saab viidata ainult liiklusmärkidega. 

„Seadust täpsustava määruse kohaselt võib ülekäigurada tähistada liiklusmärkide või tee värvimisega või mõlemaga,“ ütles Turu linna liikluskorralduse juht Matti Salonen.  „Vikerkaarimaali tehes ei pidanud linn vikerkaare värvimist liikluskorraldusvahendiks. Liiklusseaduses tundmatud sarnased teemaalingud on rattaradade punane värv, elektriliste laadimispunktide roheline värv ja sinine värv, mida mõnikord kasutatakse invamärgistuses.“

„Vikerkaaretee“ pälvis kohe palju tähelepanu. Sotsiaalmeedias seda nii kiideti kui laideti.  

Vikerkaaretee eestvedaja oli Turu Linnateater. Värvika tee eesmärk oli austada praegust soo- ja seksuaalvähemuste kuud. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.