"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
SOOME VALIMISED APN-i podcast: Soome valimiskampaanias valitseb vaenulik õhkkond (0)
11. juuni 2021
Juusto Stoor /YLE

Soome suundub pühapäeval, 13. juunil hääletamiskastide juurde, et hääletada kohalikel valimistel pärast kampaaniat, mis on näidanud riigis kasvavat poliitilist polariseerumist.

Jyväskylä ülikooli kaasaegse kultuuri vanemteaduri Tuija Saresma sõnul on selle valimiskampaania ajal õhkkond, eriti seoses veebipõhise vihakõnega, sellisel tasemel, mida Soomes varem pole olnud.  

“Mulle tundub, et parempoolsed populistlikud näitlejad on tahtlikult teisi ärritanud ja selline kampaaniatöö pole Soomele varem omane olnud. Ma arvan, et midagi uut hakkab toimuma,” ütles Saresma APN-ile. 

Saresma lisas, et salvavad pilked ei piirdu ainult veebiruumiga, vaid seda on üha enam näha ka tänavatel. Selle kampaania tunnuseks on olnud erakondade plakatite rüvetamine või hävitamine. See tähendab, et Vasakuliidu ja Roheliste partei kontorid määriti solvavate loosungite ja sümbolitega nii Oulus kui ka Poris.  

“See levib kindlasti veebist tänavatele ja need nähtused on loomulikult seotud. Ma ütleksin, et vihakõne on iseenesest vägivald ja see sillutab teed ka füüsilisele vägivallale,” ütles ta.

Saresma lisas, et laialt levinud mõiste “verbaalne vägivald” kasutamine vihakõne asemel aitaks inimestel mõistet ja selle mõjusid paremini mõista.  

Hoolimata sellest, et tegemist on kohalike valimistega, ütles uudisteagentuuri AFP korrespondent Helsingis Sam Kingsley, et pühapäeval hääletades võivad paljud valijad keskenduda ka riiklikele probleemidele.  

“Paljud asjad, mille üle inimesed hääletavad, on seotud nende piirkonnas toimuvaga, nii planeerimise, tervise kui ka transpordiga ja nii edasi,” sõnas Kingsley. “Kuid ilmselgelt ei saa eirata fakti, et hääletatakse osaliselt Sanna Marini (SDP) valitsuskoalitsiooni populaarsuse üle.”  

Allika:s Yle

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.