"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
ITK sai Euroopa vähikeskusi ühendava organisatsiooni täisliikmeks (0)
11. juuni 2021
Dr. Andrus Arak. Foto: Scanpix

„Selle organisatsiooni täisliikmeks saamine on suur tunnustus Ida-Tallinna Keskhaigla vähiraviga tegelevatele töötajatele aga samas ka suur vastutus – olla võrdväärne osaline Euroopa tunnustatud vähikeskuste seas,“ ütles organisatsiooniga ühinemise protsessi üks juhtidest, ITK kirurgiakliiniku juhataja, dr Andrus Arak. „Saame nüüd  täie veendumusega kinnitada, et pakume tänaste teadmiste ja praktika tasemel kvaliteetset diagnostikat ja vähiravi.“

Ida-Tallinna Keskhaigla sai mai lõpus Euroopa vähikeskuste organisatsiooni OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliikmeks. ITK onkoloog-juhtivarst dr Gerli Kuusk esindas haiglat 26. mail 2021 OECI üldkogul, kus kinnitati haigla OECI täisliikme staatus.

Euroopa vähikeskusi ühendav organisatsioon OECI on haiglale parim keskkond regulaarseks kohtumiseks Euroopa juhtivate vähikeskustega, aga ka näiteks Euroopa Vähiorganisatsiooni, Euroopa Vähihaigete Koalitsiooni, Euroopa Vähiuuringute Assotsiatsiooni, Euroopa Patoloogiaühinguga, ka võimalus arvamuste vahetamiseks ja tulevaste koostööprojektide koostamiseks.

Lisaks võimaldab OECI liikmelisus haiglal osaleda vähikeskuste akrediteerimise programmis. „See on enesehinnangu protsess kindlate kriteeriumide alusel ja selle läbimine annab tunnistust onkoloogiliste haiguste diagnostika, ravi ning õppe- ja teadustegevuse vastavusest OECI kvaliteedistandarditele,“ rääkis dr Arak.

Patsientidele, haigeid suunavatele raviasutustele ja ka Haigekassale annab see tunnustus kindlustunde, et tegemist on kvaliteetse raviteenuse pakkujaga. „Vähihaigestumus kasvab kahjuks kõikjal, ka Eestis, ja seetõttu on väga oluline hea kättesaadavusega parim võimalik ravi kõikidele patsientidele. Vähist tervenenud inimesed moodustavad täna 5% Euroopa elanikkonnast. Ka neil on meile konkreetsed ootused paremale elukvaliteedile, teise kasvaja tekke ennetamisele, võimaliku päriliku seosega kasvajate osas,“ ütles dr Arak.

Eeltöö OECI täisliikmeks saamiseks kestis aastaid, mille jooksul mõeldi läbi ja kirjeldati haigla kõik vähiraviga seotud tegevused. „Oleme loonud OECI standarditele vastava kasvajate diagnostika ja ravi kvaliteedi hindamise süsteemi ja saame nüüd regulaarselt hinnata oma tegevust leidmaks võimalikke parandamist vajavaid kitsaskohti,“ ütles dr Arak, lisades, et vähiravi kvaliteet peab olema tagatud ja hinnatav nii kõikide tegevuste puhul eraldi kui ka terviklikult.

„Tervikliku raviprotsessi huvides oleme loonud näiteks palliatiivravi meeskonna. Oluline on erinevate diagnostika ja ravi etappide omavaheline koostöö, mis algab vähiennetusest ja sõeluuringutest, kulgeb läbi kogu diagnostika ja aktiivse ravi kuni taastus- ja toetusravini,“ ütles dr Arak.

OECI on teadusuuringute ja vähiraviga tegelevate asutuste võrgustik, kuhu on praegu koondunud 102 liiget üle Euroopa. Organisatsiooni eesmärk on vähendada killustatust ja erinevusi, et tagada kõigile Euroopa vähihaigetele parim võimalik ravi ja parandada vähiravi tulemuslikkust ja haigete elukvaliteeti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.