"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kümnest Euroopa riigist saabujaile kehtib Eestis liikumispiirang (0)
11. juuni 2021
Foto: Ilja Matusihis

Alates esmaspäevast kehtib kümnest Euroopa riigist Eestisse saabujaile 10-päevane liikumisvabaduse piirang.

Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul, vahendab BNS.

Sellised riigid on Andorra, Belgia, Holland, Kreeka, Leedu, Läti, Prantsusmaa, Rootsi, Sloveenia ja Taani.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu neile, kes saabuvad riikidest, mille nakatumisnäitaja on alla 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Sellised riigid on Austria, Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Küpros, Liechtenstein, Luksemburg, Madalmaad, Malta, Monaco, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Soome, Šveits, Tšehhi, Ungari ja Ühendkuningriik.

Eestisse on võimalik piiranguvabalt reisida ka Austraaliast, Iisraelist, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Singapurist ja Uus-Meremaalt.

10-päevane liikumisvabaduse piirang kehtib riikide puhul, mille nakatumisnäitaja on üle 16 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ehk saabudes Jaapanist ja Taist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.