"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Nõmmel hoogustus võitlus lusitaania teeteoga (0)
11. juuni 2021

„Palume linnakodanikel tigude leviku asukohtade kaardistamiseks nende täpsetest pesitsuspaikadest teada anda. Läbi selle on võimalik paremini hinnata võõrliigi arvukust ja vajadust lisakonteinerite järele,“ sõnas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. „Süstematiseeritud infokogumine hõlbustab oluliselt kohalikul omavalitusel ja kogukondadel tööd tõrje korraldamisel.“

Lusitaania teeteo leviku pidurdamiseks paigaldas Nõmme linnaosa Möldri, Alliksoo ja Võidu pargi piirkonda spetsiaalsed kogumiskastid, kuhu saab panna kinnises kilekotis kokku korjatud lusitaania teeteod.

Šillis lisas, et konteinerid on mõeldud ainult lusitaania teeteo kogumiseks ja neid tohib sinna panna vaid kinnises kilekotis. Ka ei ole lubatud konteinerisse panna teetigusid klaasist või plastist anumatesse, sest kokku korjatud teeteod lähevad hävitamiseks Tallinna Väikeloomade Krematooriumi (Raba tn 40).

Sõlmpunktidesse on tigude korjamiseks suunatud ka üldkasuliku töö tegijad.

Linnaosa valitsus paigaldas kogumiskastid perioodiks 11.06-30.10 järgnevalt:

Möldre teele (https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/T5jG6DQR)

Alliksoo tänavale (https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/Of3s8wx)

Võidu pargi piirkonda (https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/8B56RzT)

Keskkonnaameti kaardirakendus on leitav QR-koodiga või leheküljelt https://survey123.arcgis.com/share/f50da40017564ae28439e93aefc44159.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.