"Ei tasu karta, et maailm kukub kokku, kui sa oma vigu avalikult tunnistad."

Uku Uusberg, Tallinna Linnateatri peanäitejuht
Politseinikud pidasid sel nädalal kinni kaks jalgrattavarast (0)
11. juuni 2021
Foto: Ilja Matusihis

Politsei pidas Tallinnas sel nädalal kinni kaks meest, keda kahtlustatakse kokku 14 jalgratta varguses. Mehed panid vargused toime teineteisest eraldiseisvalt, tegutsedes nii Kesklinna, Põhja-Tallinna, Mustamäe kui Kristiine linnaosades.

Kesklinna politseijaoskonna varavastaste süütetegude grupi juhtivuurija Inna Toateri sõnul on politseil alust kahtlustada 34-aastast meest viies jalgratta varguses ja 37-aastast meest üheksa jalgratta varguses, vahendab BNS.

“Kogutud tõendite ja videokaamerate salvestuse põhjal oli alust kahtlustada vargustes just neid mehi. Mõlemad kahtlustatavad on varem kriminaalkorras karistatud erinevate kuritegude eest,” ütles Toater. Ta lisas, et varastatud jalgrattaid müüsid mehed edasi suhtlemisrakenduse Telegram ostu-müügi grupis, mis teeb asjade tagastamise õigetele omanikele keerulisemaks.

“Jalgratast eraisikult ostes peab väga kriitiliselt suhtuma pakkumistesse, mis on müügis teistest tunduvalt odavama hinnaga. Näiteks müüdi üks varastatud jalgratas, mille turuhind on umbes 600 eurot, 120 euroga. Varastatud eseme ostja võib kokkuvõttes nii rahast kui ostetud rattast ilma jääda. Kahtlase taustaga asju ostes toetavad inimesed ka kuritegelikku turgu,” ütles Toater.

Prokuratuur taotles kohtult varem korduvalt kriminaalkorras karistatud meeste vahistamist eeluurimise ajaks, sest prokurör hindas kõrgeks ohtu uute kuritegude toimepanemiseks. Kohus nõustus ning mehed võeti esialgu kaheks kuuks vahi alla.

Sel kevadel on hüppeliselt kasvanud jalgrattavarguste arv, tänavu viie kuuga registreeriti Tallinnas kokku üle 200 rattavarguse, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga neli korda rohkem.

“Varas ei jäta kunagi kasutamata võimalust saada midagi kerge vaevaga. Jalgrattavargustele on hoogu andnud ka see, et koroona järgselt on kaherattalised muutunud üha populaarsemateks sõiduvahenditeks ning nende järgi on suur nõudlus. Suur osa rattavarguseid pannakse toime trepikodadest, mis on varga jaoks kergesti ligipääsetavad ja piisavalt privaatsed kohad. Rataste hoidmiseks ei sobi ka esimese korruse lahtised rõdud ja ka hoovid. Kõige kindlam on hoida jalgratast kodus või väga kindla lukuga keldriboksis,” lisas Toater.

Toater soovitab uue ratta ostmisel oma jalgratas üles pildistada ja säilitada kõik dokumendid, et varguse korral oleks lihtsam omanikku tuvastada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.